W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!

  • 10.09.2021, 10:25 (aktualizacja 10.09.2021, 10:36)
  • Jarosław Mazanek
W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie, Myszków) Sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z Zawiercia, która orzeka w Sądzie Rejonowym w Myszkowie miała 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w mg/litr wynik był 0,12) gdy o 21.59, 9 grudnia 2020 poddała się badaniu alkomatem dla sprawdzenia podejrzenia, czy sędzia nie kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Ale od początku interwencji policjantów z KPP Zawiercie upłynęły już 34 minuty. Prokurator Ewa Kuźnicka z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przekazano sprawę, uznała, że czyn sędzi „nie zawiera znamion czynu zabronionego”.

(Zawiercie, Myszków) Sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z Zawiercia, która orzeka w Sądzie Rejonowym w Myszkowie miała 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w mg/litr wynik był 0,12) gdy o 21.59, 9 grudnia 2020 poddała się badaniu alkomatem dla sprawdzenia podejrzenia, czy sędzia nie kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Ale od początku interwencji policjantów z KPP Zawiercie upłynęły już 34 minuty. Jak udało nam się ustalić, najbliższy patrol drogówki, jaki był wysłany na ulicę Polną w Zawierciu na miejsce podjechał o 21:25. Policjanci wysiedli i podeszli do samochodu marki Suzuki. „Miał on włączone światła mijania oraz uruchomiony silnik. Z pojazdu, od strony kierującego wysiadła kobieta, którą okazała się Agnieszka Pieńkowska-Szekiel- sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie. Została ona poddana dwukrotnemu badaniu stanu trzeźwości przy użyciu analizatora wydechu Alko-Sensor IV CM”- czytamy w uzasadnieniu decyzji z 5 maja 2021 o umorzeniu śledztwa. Prokurator Ewa Kuźnicka z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przekazano sprawę, uznała, że czyn sędzi „nie zawiera znamion czynu zabronionego”. I nakazała zwrócenie sędzi Pieńkowskiej-Szekiel dwóch dowodów rzeczowych: prawie pustych butelek po winie o pojemności 250 i 187 ml, zawierających „śladowe ilości cieczy” -jak czytamy w decyzji PO Zamość.

Szczegółowo o decyzji prokuratury, która uznała, że czyn sędzi nie jest przestępstwem, ani wykroczeniem piszemy obszernie w dzisiejszym wydaniu Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego z 10 września 2021. To wydanie GM i KZ dostępne też w wersji elektronicznej na eprasa.pl

Jarosław Mazanek

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zachwycona
Zachwycona 14.09.2021, 12:52
To Pan redaktor duża gazetę prowadzi. Dzięki Pani Sędzi tyle wejść. Podziw, podziw.
Joanna
Joanna 13.09.2021, 22:28
Pan redaktor dalej próbuje udawać, że prowadzi gazetę informacyjna? Spory ruch na fb, mega fun.
Jarosław Mazanek
Jarosław Mazanek 13.09.2021, 22:42
Nam zależy nie na ruchu na FB, tylko ilości osób które przeczytają cały artykuł . Na FB ze 20 tys. odsłon, 2000 reakcji, 100 komentarzy. Ale wg. naszych danych artykuł na naszych portalach, chciało się bezpłatnie przeczytać 2 tys osób. Dziękujemy! Kilka tysięcy Czytelników co tydzień kupujących wydanie papierowe zapoznało się z pełną na 3 stronach wersją artykułu.
Rafał
Rafał 13.09.2021, 10:49
Polecam lekturę Węgry Anatomia Państwa Mafijnego.

https://www.postcommunistregim…


"W pozbawionym instytucjonalnych bezpieczników państwie mafijnym decyzje mające fundamentalne znaczenie dla całego społeczeństwa
zapadają poza sformalizowanymi instytucjami i są dostosowywane do
politycznych i ekonomicznych potrzeb rodziny. Dlatego miejsce procedur
i racjonalności formalnej zajmuje samowola i racjonalność substancjalna.
Premier nie rządzi, ale dysponuje krajem jak swoją własnością. Instytucje władzy – od parlamentu począwszy, poprzez rząd, urząd podatkowy, po prokuraturę – tylko „księgują” i wykonują woluntarystycznie podejmowane decyzje. Zamiast sformalizowanego wymiaru sprawiedliwości pojawia się sprawiedliwość wymierzana wedle uznania. Rule of law zostaje zastąpione przez law of rule."

Pozostałe