Szpital Zawiercie: JEDEN PO DRUGIM CHORUJĄ LEKARZE!

  • 23.04.2020, 15:51 (aktualizacja 23.04.2020, 16:10)
  • Jarosław Mazanek
Szpital Zawiercie: JEDEN PO DRUGIM CHORUJĄ LEKARZE!
(Zawiercie) Coraz więcej lekarzy pracujących w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu ma dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa. W ostatnich dniach -jak się dowiadujemy- niemal codzienne wynik dodatni wychodzi u kolejnych medyków. Szpital stara się utrzymać te informacje w tajemnicy, ale podliczyliśmy, obecnie zakażonych jest co najmniej 6 lekarzy różnych specjalności. Na portalu społecznościowym Szpital Powiatowy w Zawierciu potwierdził 23. kwietnia, że od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdziło się u 23 pracowników szpitala. A szpital… nie bada pielęgniarek! Piszemy o tym w jutrzejszym wydaniu Kuriera Zawierciańskiego. Wywiadu naszym dziennikarzom udzieliła pielęgniarka z bloku operacyjnego, która opowiedziała jak ostentacyjnie lekarz odbywający przymusową kwarantannę chirurg z Czech, ignorował zasady kwarantanny. Sprawę pod nadzorem prokuratury bada zawierciańska Policja.

Pierwszym przypadkiem było potwierdzone zakażenie lekarza z oddziału zakaźnego. Oddział został na długie tygodnie zamknięty. Co ciekawe, lekarz pracował też poradniach, ale tam kwarantanny nie wprowadzono.

Później były potwierdzone zakażenia na SOR Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 8 kwietnia potwierdził się przypadek zakażenia pracownika pogotowia, ostatecznie kwarantanną objęto 23 osoby z personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Ostatnie dni to kolejne potwierdzone przypadki covid-19 u pediatrów, ginekologów, internistów. Jak się dowiadujemy, zakażonych jest dwoje ginekologów. Jeden z lekarzy, ginekolożka, po tym, jak szpital zawierciański ograniczył przyjmowanie porodów, zaczęła też pełnić dyżury w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie.

Potwierdzone jest też zakażenie lekarki pracującej głównie w przyszpitalnych przychodniach i poradniach pracującej też na oddziale wewnętrznym. 21 kwietnia szpital potwierdził, że zakażonych jest 17 osób z personelu, głównie z interny. Ale 2 osoby zakażone pracowały też w Przychodni przy ul. Powstańców Śląskich 8.

Najnowszy komunikat szpitala z 23.04 donosi o 31 zakażonych pracownikach. Od niedzieli 19 kwietnia w izolacji przebywa np. lekarka, pediatra, która jest też w zawierciańskim szpitalu Z-cą Dyrektora ds. lecznictwa -informuje szpital na FB. Z-ca dyr. prowadzi własny POZ w Koniecpolu.

Mimo coraz gorszej sytuacji, jak opowiada nam w wywiadzie który można przeczytać w jutrzejszym Kurierze Zawierciańskim nr 17 z 24.04 badane są tylko osoby podejrzane o kontakt z już zakażonymi. W czasie, gdy np. czeski lekarz, mający ewidentnie specjalny status w zawiercańskim szpitalu był badany dwa razy, to pielęgniarka żadna.

 

Szpital Zawiercie chwali się, że otrzymał 3,5 mln zł na sprzęt do walki z koronawirusem. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-20. Podział 123 mln zł między 27 placówek ochrony zdrowia pod kątem walki z koronawirusem zatwierdził zarząd województwa śląskiego.

Pełna lista zakupowa zawierciańskiego szpitala jest taka:

ambulans

system do obsługi badań RTG i TK stosowanych w diagnostyce koronawirusa

stację radiologiczną RTG i TK do zabezpieczania badań radiologicznych wykonywanych u pacjentów z COVID-19

sprzęt endoskopowy wraz z wyodrębnionym sprzętem do diagnostyki tamowania krwawień z przewodu pokarmowego dedykowany dla pacjentów z koronawirusem

łóżka ze stolikiem przyłóżkowym dla pacjentów z COVID-19

macierz komputerową do zabezpieczenia badań radiologicznych wykonywanych u pacjentów z COVID-19

komorę laminarną do badań laboratoryjnych w kierunku koronawirusa

  • zamrażarki/chłodziarki laboratoryjne – konieczne do zabezpieczania próbek do badania koronawirusa

Jak widać, nawet komputer, RTG, łóżko szpitalne ma dzisiaj w nazwie „koronawirus”. Szczerze mówiąc, tak gwałtowny wzrost ilości zakażonego personelu zupełnie nas nie dziwi, jak słyszymy relacje personelu, jak zorganizowana jest ich praca. A przede wszystkim jak to dyrekcja szpitala urządziła „kwarantannę” dla lekarza z Czech, na terenie szpitala.

I teraz krótkie przypomnienie, kto formalnie albo politycznie za ten burdel odpowiada: dyrektor szpitala Piotr Zachariasiewicz, Starosta Powiatu Zawierciańskiego Gabriel Dors- pod którego podlega szpital i na pewno w jakimś stopniu mający ogromny wpływ na funkcjonowanie szpitala, doradca dyrektora z pensją kilkunastu tysięcy Dariusz Jorg. Doradza też w Myszkowie.

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marzena .Bryła
Marzena .Bryła 14.05.2020, 18:18
Dzis 14Maja 2020r o godzinie 11.10 zmarla moja mama w szpitalu w Zawierciu zostala zarażona koronowirusem na odziale wewnetrznym z tamtat trafiła na oiom tam walczyła przez ponad 2tygodnie dzis dostałam telefon od lekarza który poinformował mnie o jej śmierci dodając że koronowirus ja zabił .Co mamy teraz zrobic jestesmy rozpaczeni nieodpowiedzialnoscia szpitala ktory przyczyniłsue do jej śmierci.
Gosc
Gosc 01.05.2020, 13:42
Prawda to, że ginekolodzy (na kwarantannie) przyjmują pacjentki i ciężarne?
Sebastian
Sebastian 24.04.2020, 22:50
Zwolnic szefostwo dyrekcje bo widocznie slabo im to idzie,a sprawe do prokuratury bo ktos tych lekarzy i pielegniarki oraz pacjentow naraża
Gość
Gość 24.04.2020, 20:41
Jakie kontrole? Żartujecie? Teraz rządzi PiS i nikt nie będzie im dyktował co i jak mają robić! Człowiek się nie liczy ani jego potrzeby. Zapamiętajcie to sobie. Przyzwyczajajcie się do tego. Mając w pełni władzę będą dyktować wszystkim swoje rządy. Już po wyborach prezydenckich, także już nie długo!
Teresa
Teresa 24.04.2020, 11:07
Przeczytałam artykuł i przeraża mnie to okłamywanie społeczeństwa, w liczbach zarażonych, które są pomniejszane.Pytam się jeszcze o jedno dlaczego się pomija pielęgniarki przy badaniach, lub liczba ich jest zmniejszona?
Nn
Nn 07.05.2020, 05:50
Bo się szpital boi. Bo jak one pójdą na wolne to nikt nie zastąpi. I na co wtedy plan leczenia zalecony przez lekarza skoro nie będzie go komu wykonać?
ktoś
ktoś 24.04.2020, 10:13
Warto zaintetesować cała sprawą Ślaski Urzad Wojewodzki, ktory nadziruhe Szoital Q Zawierciu, Izbe Obrachunkową, NIK, jak są gospodarowane środki finansowe w Zawierciu przez dyrektorau jego zastępców oraz doradcę z pensją kilkunastu tysiecy miesiecznie że mają robić remonty oddziałów, ktore dwa lata temu byly wyrejmontowane...... msrnotrawienie środków..... pretekst do kolejnych likwudacji i prznisień .... przyjmowanie kolegów Czech do ktorych najpierw trzeba iść na dwie trzy orywatne wizyty a dopiero na oddział. A prywatnie to gdzie przyjmuje w Czechach czy Zawierciu....tam gdzir ma swój pokoj szpitalny i kwarantanne...
Gość
Gość 24.04.2020, 08:39
Dyrekcja pod prokuraturę się nadaje do zwolnienia za narażanie swoich pracowników i ich rodzin. Mieszanie personelem raz tu raz tam pracują tak nie może być
Gosc
Gosc 24.04.2020, 08:07
Pan redaktor nauczyłby się kultury dziennikarskiej
IWONA
IWONA 24.04.2020, 07:54
Wielka szkoda że ten szpital nie podaje ilu pacjentów pozarażał, ilu z nich już nie żyje.
Gosc
Gosc 24.04.2020, 07:51
Ginekolożka? Co z brak szacunku w słownictwie.
Od redakcji: "ginekolożka" to żeńska odmiana zawodu "ginekolog", jak minister -ministra, sprzedawca- sprzedawczyni
Feminazistki
Feminazistki 26.05.2020, 06:59
Loszka to loszka....nie panikuj
Gosc
Gosc 24.04.2020, 08:59
Formułowanie w taki sposób nazewnictwa zawodów swiadczy o braku szacunku do tych profesji. Lekarka, ginekolożka, psycholożka, błagam o odpowiedni poziom w tych artykułach. Burdel tu macie
mieszkaniec
mieszkaniec 24.04.2020, 00:03
Sznowny Panie redaktorze to jest dopiero wierzcholek góry lodowej. Oddzial ginekolgiczno-polozniczy zostal przez dyrektora calakowicie zniszczony i zlikwidowany, położone zostaly rozesałane do innych oddzialów szpitala i do szpitala w Myszkowi. Starosta zawierciański juz od lishopada roku 2019 prowadzil rozmowy ze starostą powiatu myszkowskiego o likwidacji oddzialu ginekologiczno połozniczego w Zawierciu Dogadane zostalo ze w Zawierciu zawieszą ginekologie i połoznictwo a w Myszkowie kierjja kobiety do lorodu bo Myszkow nie ma takiej ilosci porodów aby uzyskać wyższy stopień kategorii szpitala. Zawiercie zlikwidowali lod pozorem rwmontu a do Myszkowa kierują aby ich podnieśc z dna. W Zawierciu wyremontowali wszystko q lata temu i jest naprade dobrze yo dyrekto u jego doradxa. ktory znisZyl tak samo SPital.w Czeladzi j jesg tez dyrwktorwm w MysKowie i Zawierciu prowadzj polityke wlasnego zamykania i likwidacji kto dal na to zgodę, gdzie jeat stafosta prezydenta Zawiercia udają źe ich nie ma. Starosta nieslugo bedzie mial inna fuche w Katowicach i mu na tym nie zalezy. Pomaga Szpitalowi w Myszkowie bo jego siostra jest tam.oddziałową na ginekllogi.
Nikt sie nie urodzi w Zawierciu wiecej od kwietnia 2020 roku. Kto pozwolił na likwidacje ginekologi i poloznictwa podnpozorem rwmontu. Pretekst że jest teraz odzialem koronoworusowym za 3.5 mln zlotych to tylko fantaJa dyrektora. Lekarze sie nudzą nic nie robią, za dyzufy biorą poteźne pieniadze ponad 2 tysiace za dyzur dk tego wlasna prywatna dzoalalnosc. Położne sprzatają na okraglo lekarki znudzone. W szpitalu jest teraz wiecej dyrekg2orow niź pracownikow.. KTO NA TO POZWOLOLI PO CICHU I CO OTRZYMAŁ.W ZAMIAN. Chorymlekarz z zakaznego, ktory wiedzial ze ma pozytywny wynik przyjmowla.jeszze w innych przychodniach i dopiwro po ryg5odniu go odseparowali Wszystko jest zaklamane i ukrywane jak jeat tam faktyczniw. .
zdd
zdd 25.05.2020, 22:55
powinny zająć się tym służby NIK-u , to jest skandal wygląda na to że z rączki do rączki przelewają państwową kasę
Nnnnn
Nnnnn 23.04.2020, 17:41
Masakra kurde ludzie czy wy nie widzicie co sie tam dzieje? Czemu ten szpital nie jest ZAMKNIETY??? Gdzie jest sanepid gdzie sa jakies kontrole? Gdzie jest interwencja gazety telewizji czegokolwiek. Przeciez to jest narazenie zdrowia pracownikow pacjentow i ich rodzin. Kurierze Zawiercianski w imieniu pacjentow personelu ppruszcie wreszcie telewizje sanepid i wymuszenie na dyrektorze przeprowadzenie szczegolowych badan wszystkich powtarzam wszystkich pracownikow szpitala i wkoncu zamknijcie ten szpital na porzadna prawidlowa kwarantanne!!!!
nNnnn
nNnnn 24.04.2020, 07:32
Salowa z Ogrodzieńca test dodatni .ojciec na kwarantannie chodzi na zakupy a syn pracuje w Biedronce czy to wiedzą???????

Pozostałe