Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 17:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
ERASMUS+ W PRZEDSZKOLU NR 1 W ZAWIERCIU
ERASMUS+ W PRZEDSZKOLU NR 1 W ZAWIERCIU
(Zawiercie) W ramach programu Erasmus+, od 3 do 6 października Przedszkole nr 1 w Zawierciu gościło partnerów projektu z Rumunii, Litwy, Grecji i Turcji. 22.10.2022 10:17
Reklama
Reklama
SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE Z ZESPOŁEM FOLKLORYSTYCZNYM „WRZOS”
SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE Z ZESPOŁEM FOLKLORYSTYCZNYM „WRZOS”
(Ogrodzieniec) Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu przy współpracy z Zespołem Folklorystycznym "Wrzos"z Ryczowa-Kolonii rozpoczął cykl spotkań międzypokoleniowych w gminnych szkołach. Pierwszą szkołą, którą odwiedził zespół była Szkoła Podstawowa w Gieblach. 15.10.2022 11:04
Reklama
Reklama
Reklama
„DZIEŃ NAUCZYCIELA” NIEZBYT POZYTYWNY DLA SAMYCH JUBILATÓW
„DZIEŃ NAUCZYCIELA” NIEZBYT POZYTYWNY DLA SAMYCH JUBILATÓW
Dziś, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Chociaż jest to dzień nauczycieli, wychowawców i pedagogów, i powinien być obchodzony w przyjemnej i wesołej atmosferze, to w tym roku jest jednak inaczej. Od godziny 9:00 odbywają się ogólnopolskie protesty nauczycieli, które są organizowane pod kuratoriami oświaty w całej Polsce. Do brania w nich udziału zachęcają organizacje Wolna Szkoła, KOD oraz Akcja Demokracja, a także sami nauczyciele i uczniowie. W ten sposób nauczyciele chcą okazać sprzeciw śmiesznym rządom ministra Przemysława Czarnka, który uważa, że nauczycieli wcale nie brakuje, i że oświata ma się dobrze. Dzisiejszy dzień to także okazja do wzięcia udziału w akcji „Kartka dla Czarnka”. 14.10.2022 12:12    3    1
Reklama
OPASKI BEZPIECZEŃSTWA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ŁAZY
OPASKI BEZPIECZEŃSTWA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ŁAZY
(Łazy) W dniach 8-9 września 2022 roku w budynku KTS odbyły się spotkania pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach z uczestnikami Programu Korpus Wsparcia Seniorów, podczas których przekazane zostały opaski bezpieczeństwa dla mieszkańców i podpisane zostały umowy na ich użytkowanie. W spotkaniu udział wziął Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński i Mariusz Godek, przedstawiciel firmy Sidly, który przeprowadził szkolenie w zakresie obsługi i użytkowania opasek bezpieczeństwa. Spotkanie poprowadziła dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach -Agnieszka Mucha. 14.10.2022 12:07
Reklama
Reklama
UROCZYSTOŚĆ KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH W KLESZCZOWEJ W 1939R.
UROCZYSTOŚĆ KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH W KLESZCZOWEJ W 1939R.
(Kleszczowa, gmina Pilica) W dniu 22 września 2022 r. odbyła się uroczystość poświęcona pamięci żołnierzy poległych w walkach stoczonych 7 września 1939 r. na polach w miejscowości Kleszczowa. Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, przedstawiciele samorządu gminnego, straży, KGW, młodzież i społeczeństwo gminy Pilica, złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenie. 13.10.2022 10:36
Reklama
Reklama
Reklama
BIEG PO „ZŁOTEGO GOLEMA”
BIEG PO „ZŁOTEGO GOLEMA”
(Zawiercie) W Parku Kościuszki w Zawierciu w ramach 101. rocznicy urodzin Honorowego Obywatela Zawiercia Leszka Dutki odbył się Bieg po „Złotego Golema”. Zmagania zorganizowała Galeria Stara Łaźnia w Zawierciu. 11.10.2022 10:24
Reklama
Czwarta edycja największego targu roślin doniczkowych w Katowicach!
Czwarta edycja największego targu roślin doniczkowych w Katowicach!
Po raz kolejny Festiwal Roślin zawita do Katowic. Wydarzenie, które odbędzie się w weekend 15-16 października w Spodku będzie rajem dla kochających niepowtarzalny i naturalny klimat. Podczas czwartej edycji, organizatorzy przygotowali dla uczestników nowe odmiany roślin, wyselekcjonowane przez specjalistów z branży oraz odmiany, które w przesłanych wiadomościach proponowali uczestnicy poprzednich edycji. 10.10.2022 14:23
Reklama
GRA MIEJSKA W OGRODZIEŃCU
GRA MIEJSKA W OGRODZIEŃCU
(Ogrodzieniec) W poniedziałek, 26 września uczniowie klasy 7 wzięli udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ogrodzieńcu. W grze brało udział kilka drużyn, które reprezentowały szkoły podstawowe z naszej gminy. 10.10.2022 10:19
Reklama
Reklama
15 LAT ZAWIERCIAŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU!
15 LAT ZAWIERCIAŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU!
(Zawiercie) W sobotę, 1 października odbyła się uroczysta Gala Kryształowa Zawierciańskiego Uniwersytetu III Wieku. Sobotni jubileusz był zorganizowany w Miejskim Ośrodku Kultury Centrum i został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego. 08.10.2022 10:04
Reklama
Reklama
AUTORSKIE SPOTKANIE Z ANNĄ KAMIŃSKĄ
AUTORSKIE SPOTKANIE Z ANNĄ KAMIŃSKĄ
(Zawiercie) W Wypożyczalni Centralnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu odbyło się spotkanie autorskie z Anną Kamińską – autorką książki o Wandzie Rutkiewicz „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”. 07.10.2022 12:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama