Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 13:44
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
KOKU SUSHI TERAZ W MYSZKOWIE. W ZAWIERCIU SIEĆ NIE DAŁA RADY
KOKU SUSHI TERAZ W MYSZKOWIE. W ZAWIERCIU SIEĆ NIE DAŁA RADY
21 listopada o godzinie 12:00 zgodnie z planem ma ruszyć restauracja KOKU SUSHI w Myszkowie. To popularna sieć sushi barów prowadzonych przez niezależnych restauratorów na zasadzie franszyzy. 19.11.2023 16:21    1
Reklama
Reklama
Gdzie kupić kokainę? Prokuraturę chyba słabo to interesuje…
Gdzie kupić kokainę? Prokuraturę chyba słabo to interesuje…
Przed Sądem Rejonowym w Myszkowie toczy się od jesieni 2022 proces karny, w którym o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę i nieudzielenie pomocy oskarżony jest Piotr K. z Kroczyc. Do wypadku w którym w wyniku obrażeń zmarła Maria Kukułka z Huty Szklanej doszło 28 czerwca 2022. 62 letnia pani Maria wyjechała z własnej posesji, po czym została uderzona centralnie z tyłu przez białe BMW X6. Za kierownicą, jak ustalili śledczy, był właśnie Piotr K. Już w czasie procesu dowiedzieliśmy się, że biegli toksykolodzy potwierdzili ponad wszelką wątpliwość, że przed wypadkiem, przez dłuższy czas i regularnie, Piotr K. zażywał narkotyki, w tym kokainę i amfetaminę. Co ważne, badanie nie jest tak dokładnie, aby określić czy mógł być pod w wpływem narkotyków również w chwili wypadku. Mężczyzna uciekł, zgłosił się dwa dni później i został 30 czerwca 2022 aresztowany. Są zwolnił go za kaucją 16 czerwca. Mężczyzna w areszcie przesiedział więc prawie rok, a na ostatniej rozprawie uczestniczył już w procesie z wolnej stopy. 15 lutego 2023 w procesie zeznania składali biegli toksykolodzy, którzy wyjaśniali metodę badań i ich dokładność. A nas zainteresowało, skąd mieszkaniec Kroczyc miał twarde narkotyki? I czy prokuratura, policja w ogólne to badają? 18.11.2023 14:25    2
Reklama
Reklama
Reklama
Nawet 80 proc. ludzi nie przyjmuje odpowiednich dawek kwasów omega-3
Nawet 80 proc. ludzi nie przyjmuje odpowiednich dawek kwasów omega-3
Kwasy omega-3 są powszechnie znane ze swoich prozdrowotnych właściwości. Te najcenniejsze to kwasy EPA i DHA, ważne szczególnie dla kobiet w ciąży, rozwoju dziecka, ale też osób z chorobami kardiologicznymi i osób starszych, bo pomagają dłużej zachować zdolności poznawcze i dobrą pamięć. Szacuje się jednak, że nawet 80 proc. ludzi nie przyjmuje w diecie odpowiednich dawek tych kwasów – alarmują eksperci z okazji Międzynarodowego Dnia Kwasów Omega-3, przypadającego 3 marca. Dietetycy wskazują, że tłuste morskie ryby, które są głównym źródłem tych cennych składników, za rzadko goszczą na stołach i dlatego konieczna jest suplementacja. 14.11.2023 13:24
Reklama
Informatyka wciąż nie ma sobie równych wyniki rekrutacji na studia
Informatyka wciąż nie ma sobie równych wyniki rekrutacji na studia
Najpopularniejsze dyscypliny według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w roku 20222/2023 to: 12.11.2023 06:53
Reklama
Reklama
Jak wypadli „nasi” kandydaci do Sejmu?
Jak wypadli „nasi” kandydaci do Sejmu?
Powiat Zawierciański, gminy tworzące powiat od Szczekocin do Poręby, w wyborach to część okręgu 32 razem z powiatem będzińskim i miastami Jaworzno, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec. Posłami z okręgu 32 są więc zwykle politycy z tych większych miast. W historii, trzy razy mieliśmy posłów z Zawiercia: Piotra Van der Cogena, który wypłyną na tworzonej przez siebie Jurajskiej Grupie GOPR, Annę Nemś, posłankę z Zawiercia, z Koalicji Obywatelskiej. Ta jednak w tym roku nie startowała w wyborach do Sejmu, choć w poprzednich, w roku 2019 zdobyła 12749 głosów. Traci mandat poselski zawiercianka Danuta Nowicka z PiS. 11.11.2023 20:24
Reklama
Reklama
Reklama
Świadectwa charakterystyki energetycznej.
Świadectwa charakterystyki energetycznej.
Sporządzanie świadectw charakterystyki energetycznej nie jest wcale nowym wymogiem, ale w związku z wchodzącą w życie od 28 kwietnia nowelizacją przepisów pojawiło się wokół tego tematu wiele pytań i wątpliwości. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wyjaśnia najważniejsze zmiany. 11.11.2023 13:59
Reklama
Mieszkania socjalne w Jaworzniku
Mieszkania socjalne w Jaworzniku
(Jaworznik) Jeszcze w tym roku powstaną cztery mieszkania socjalne w części pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Wartość zadania całej inwestycji to 1 050 800,00 zł. Umowa na realizację zadania została podpisana (25.09.) przez burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego i Daniela Wywiała z Firmy Remontowo Budowalnej DAW – BUD. 10.11.2023 14:40
Reklama
Częste rozmowy przez telefon komórkowy wpływają na ryzyko nadciśnienia tętniczego
Częste rozmowy przez telefon komórkowy wpływają na ryzyko nadciśnienia tętniczego
Naukowcy z Chin doszli do wniosku, że osoby, które rozmawiają przez telefon komórkowy przez co najmniej 30 min tygodniowo, są o 12 proc. bardziej narażone na nadciśnienie tętnicze niż te, które rozmawiają krócej. Najbardziej narażeni są ci, u których dodatkowo występuje obciążenie genetyczne. Jeśli wyniki tych badań się potwierdzą, odkrycie może mieć znaczenie w profilaktyce chorób naczyniowych. 05.11.2023 14:17
Reklama
Reklama
Ważne dla przyszłych emerytów - gdzie szukać dokumentów sprzed lat
Ważne dla przyszłych emerytów - gdzie szukać dokumentów sprzed lat
Gdy podczas kompletowania dokumentów, które są potrzebne do złożenia wniosku emerytalnego, brakuje zaświadczeń sprzed lat – emerytura będzie niższa niż wtedy, gdy ZUS ma pełen zakres danych. Szczególnie dotyczy to dokumentów potwierdzających zatrudnienie i wysokość zarobków przed 1999 rokiem. 01.11.2023 16:01
Reklama
Reklama
Burmistrz Poręby wraz z radnymi na warsztatach w Łodzi
Burmistrz Poręby wraz z radnymi na warsztatach w Łodzi
17 i 18 października Burmistrz Poręby wraz z radnymi, przedstawicielami Urzędu Miasta, Porębskiego MOPS-u wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez łódzką Fundację Instytutu Spraw Obywatelskich. 27.10.2023 15:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama