Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 12:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
Czym jest i co potrafi wózek widłowy spalinowy? Zobacz!
Czym jest i co potrafi wózek widłowy spalinowy? Zobacz!
Wózki widłowe spalinowe to jedne z najczęściej wybieranych urządzeń podnośnikowych z napędem mechanicznym. Ich duża wydajność (zarówno w kwestii udźwigu, jak i maksymalnej wysokości podnoszenia) sprawiają, że wózki spalinowe wykorzystywane są na co dzień jako niezwykle skuteczne urządzenie do transportu spaletyzowanych ładunków. Zobacz, co potrafi tego typu pojazd i zacznij wykorzystywać go także w swojej branży! 24.04.2024 11:04    1
Reklama
Reklama
Moda z recyklingu. Wyróżniona praca Szkoły Podstawowej nr 1 w Galerii Jurajskiej!
Moda z recyklingu. Wyróżniona praca Szkoły Podstawowej nr 1 w Galerii Jurajskiej!
Zwykłe zakupy w Częstochowie, Galeria Jurajska. A tu na głównych holu GJ miła niespodzianka. Wystawa prac dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych Częstochowy, ale i Myszkowa. Wśród wyróżnionych praca uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Myszkowa. Suknia z papieru została zrobiobiona (nie jesteśmy pewni, czy można pisać "uszyta" z wykorzystaniem stron z Gazety Myszkowskiej. 19.04.2024 18:40    1
Reklama
Reklama
Reklama
PIS TRACI WŁADZĘ W RADZIE POWIATU. OKIENNIK URATOWANY?
PIS TRACI WŁADZĘ W RADZIE POWIATU. OKIENNIK URATOWANY?
PiS w wyborach do Rady Powiatu w Zawierciu wprowadził tylko 6 radnych. Aż 10 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, a pięć komitet kojarzony głównie z Marią Milejską „Powiat to My”. W 23 osobowej radzie wystarczy że dogadają się PO i Powiat to My, aby rządzić. Mają razem 13 radnych, a jeszcze bez większych problemów mogą przyciągnąć np. radnych skompromitowanego Ruchu Konarskiego (2 mandaty). Żadnego mandatu nie zrobiła szpitalna lista Zdrowszy Powiat. Jej powołanie i jawne reklamowanie ze środków publicznego szpitala nazwaliśmy w Kurierze Zawierciańskim „Powiatowym Zamachem Stanu”. 17.04.2024 14:11
Reklama
GIGANTYCZNA PRZEWAGA ANNY NEMŚ PO I TURZE. ZAWIERCIANIE ODRZUCILI SZEMRANE RZĄDY POPULISTY KONARSKIEGO
GIGANTYCZNA PRZEWAGA ANNY NEMŚ PO I TURZE. ZAWIERCIANIE ODRZUCILI SZEMRANE RZĄDY POPULISTY KONARSKIEGO
Pięciu kandydatów w I turze wyborów o fotel Prezydentki Zawiercia. Piszemy „prezydentki” bo choć przez Zawierciem jeszcze II tura wyborów 21 kwietnia, to jest już niemal przesądzone, że miastem rządzić będzie Anna Nemś. Łukasz Konarski którzy rządzi miastem 5 lat wszedł do II tury, ale praktycznie stał się niewybieralny. Zdobył tylko 24,41% głosów i nie ma ich skąd dobrać głosów. W odwrotnej sytuacji jest Anna Nemś z Koalicji Obywatelskiej, której łatwo sięgać po wyborców wszystkich tych, którzy do odpadli w I turze. 17.04.2024 13:45    4
Reklama
Reklama
DZISIAJ MA WIAĆ. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE
DZISIAJ MA WIAĆ. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE
W niedzielę 14 kwietnia ma wiać. Zmiana pogody się zacząć wczesnym popołudniem. Trzeba uważać w lesie. Większe środki ostrożności powinni też zachować organizatorzy wszelkich pikników, imprez sportowych. W Myszkowie podczas jarmarku wielkanocnego doszło do wypadku, gdy gwałtowny podmuch wiatru przewrócił namiot, mimo tego, że jak potwierdziły służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, był on prawidłowo zamocowany. Dwie kobiety z obrażeniami trafiły do szpitala, ale nie uderzone przedmiotami, tylko dlatego, że próbowały ratować namiot. A ten pociągnął je jak spadochron. 14.04.2024 12:43    2
Reklama
Reklama
Reklama
W SOBOTĘ, 13 KWIETNIA, TARGI ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH W GALERII JURAJSKIEJ
W SOBOTĘ, 13 KWIETNIA, TARGI ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH W GALERII JURAJSKIEJ
W sobotę, 13 kwietnia w Galerii Jurajskiej odbędą się Targi Atrakcji Turystycznych i Wyrobów Regionalnych - wydarzenie, które wspiera lokalne podróże. Wystawcy podpowiedzą jak ciekawie spędzić weekend, majówkę lub letnie wakacje. 12.04.2024 07:18
Reklama
Z cyklu „ Na kartach historii”: Plac im. Teodora Stosika w Zawierciu
Z cyklu „ Na kartach historii”: Plac im. Teodora Stosika w Zawierciu
W Zawierciu u zbiegu ulic Franciszka Szymańskiego oraz Henryka Sienkiewicza znajduje się Plac imienia Teodora Stosika. Na Placu odbywają się liczne uroczystości patriotyczne oraz państwowe z uwagi na usytuowanie Pomnika Nieznanego Żołnierza, oraz Katyńskich Dębów Pamięci. 29.03.2024 19:21    11
Reklama
Wielkanoc na Zamku Ogrodzieniec!
Wielkanoc na Zamku Ogrodzieniec!
Godziny otwarcia Zamku Ogrodzieniec w Święta Wielkanocne to Sb./Nd./Pn.- 11:00 – 18:00. W sobotę i niedzielę dodatkową atrakcją będzie, że pracownicy zamku będą rozdawać słodycze natomiast w lany poniedziałek każdy zwiedzający dostanie Dyngusówkę by tradycji stało się zadość. 29.03.2024 09:25
Reklama
Reklama
Jak przygotować się do kontroli skarbowej?
Jak przygotować się do kontroli skarbowej?
Kontrola skarbowa to sytuacja, której obawia się każdy przedsiębiorca, dlatego warto zrozumieć, jakie kroki należy podjąć przed planowaną kontrolą, aby być dobrze przygotowanym na wszelkie pytania i wymagania organów skarbowych. 26.03.2024 15:24
Reklama
Reklama
NIEBEZPIECZNA LAWETA Z BURMISTRZEM ŚLĘCZKĄ! PO NASZEJ INTERWENCJI ZNIKNĘŁA
NIEBEZPIECZNA LAWETA Z BURMISTRZEM ŚLĘCZKĄ! PO NASZEJ INTERWENCJI ZNIKNĘŁA
Lawety z reklamami zajmujące miejsca parkingowe, stojące przy drogach są plagą, która podczas wszelkich wyborów wylewa się jak zaraza. Gazeta Myszkowska i Kurier Zawierciański tropią nielegalne reklamy, a nielegalne reklamy wyborcze w szczególności. Tak dzięki naszym interwencjom zniknęły lawety reklamowe z ulic Zawiercia. Tropiliśmy reklamy posłów, którzy powinni dawać przykład, a łamali prawo najczęściej. A jeszcze najczęściej ci z PiS, przez ostatnie lata przyzwyczajeni, że jakiego by nie popełnili wykroczenia, to kary nie będzie albo będzie minimalna. A my robimy swoje. Trwa kampania samorządowa i dla przykładu ogólnego pokazujemy jak w Koziegłowach pogoniliśmy burmistrza i jego ekipę. Na wprost urzędu, na rynku ustawili sobie reklamę na lawecie. Niebezpieczną, nielegalną, bo… Komitet Wyborczy burmistrza Jacka Ślęczki nie zadbał ani o bezpieczeństwo, ani…. o zgodę burmistrza. 24.03.2024 09:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama