Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 07:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
Jeden krok do zdrowego budowania – przeczytaj „Poradnik Inwestora”
Jeden krok do zdrowego budowania – przeczytaj „Poradnik Inwestora”
Czy naturalne materiały i technologie budowlane – mające zerowy lub wręcz ujemny ślad węglowy – można zastosować na szeroką skalę przy budowie domu jednorodzinnego lub w inwestycji publicznej? Oczywiście, że tak! Jak to zrobić krok po kroku pokazuje „Poradnik Inwestora”, pierwszy w Polsce przystępny zbiór wiedzy o materiałach i technologiach naturalnych. Jest adresowany zarówno do inwestorów indywidualnych, samorządowych, jak i deweloperów. A przede wszystkim pozwala zrozumieć, czym jest to budownictwo, z jakich rozwiązań korzysta oraz dlaczego są one warte zastosowania. 23.04.2024 05:16
Reklama
Reklama
Utylizacja sprzętu elektronicznego w firmie — jak działać zgodnie z przepisami i dbać o środowisko?
Utylizacja sprzętu elektronicznego w firmie — jak działać zgodnie z przepisami i dbać o środowisko?
Niszczenie sprzętu elektronicznego stanowi istotny element zarządzania przedsiębiorstwem. Firmy zobowiązane są do prawidłowego postępowania ze zużytymi urządzeniami. Odpowiedzialna utylizacja sprzętu elektronicznego wspiera ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Sposób niszczenia urządzeń regulują przepisy prawa. Aby postępować zgodnie z obowiązującymi normami, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. 15.04.2024 10:30
Reklama
Reklama
Reklama
ELEKTRYKI PADAJĄ CO CHWILĘ
ELEKTRYKI PADAJĄ CO CHWILĘ
O autobusach Pilea, które powinny jeździć po powiatowych drogach, ale albo stały w krzakach, albo w naprawie pisaliśmy od miesięcy. Gdy starosta Piotr Kołodziejczyk (ten od wódki w Cynkowie, w szkole) kłamał, że „autobusy jeżdżą a żadnych awarii nie było” na myszkowskich drogach zielonych elektryków nie sposób było dostrzec. Radna Dorota Kaim-Hagar zażartowała, że są jak Yeti: „każdy o nich słyszał, nikt nie widział”. 05.04.2024 23:59
Reklama
Konarski: samorządowy safanduła
Konarski: samorządowy safanduła
"Kiedyś wierzyłem, że Łukasz Konarski będzie dobrym prezydentem. Powiem więcej – to ja, wraz z gronem przyjaciół, pomogłem mu wygrać wybory. Dziś tego żałuję. Konarski w roli prezydenta to ogromny błąd. Człowiek, w którym widzieliśmy szansę na rozwój miasta, na naszych oczach zmienił się w mściwego demona nie szanującego nikogo, za wyjątkiem siebie" – mówi Zenon Torba, były współpracownik prezydenta i były członek Rady Nadzorczej ZGK Zawiercie sp. z o.o. 02.04.2024 09:32    3
Reklama
Reklama
Ogrzewanie na podczerwień – nowatorskie rozwiązanie dla domu i biura
Ogrzewanie na podczerwień – nowatorskie rozwiązanie dla domu i biura
W poszukiwaniu alternatyw dla często nieefektywnych tradycyjnych systemów grzewczych, ogrzewanie panelami na podczerwień zyskuje uznanie jako skuteczna i ekologiczna metoda zapewniania ciepła. Ta innowacyjna technologia oferuje wiele korzyści, w tym oszczędność energii, wpływ na zdrowie i atrakcyjność estetyczną, stając się jednocześnie rozwiązaniem adekwatnym do współczesnych potrzeb energetycznych. 29.03.2024 20:55
Reklama
Reklama
Reklama
OGRZEWANIE BĘDZIE TAŃSZE!... w Myszkowie. Jaka odpowiedź Tauron Ciepło dla Zawiercia?
OGRZEWANIE BĘDZIE TAŃSZE!... w Myszkowie. Jaka odpowiedź Tauron Ciepło dla Zawiercia?
Firma U&R Calor sp. z o.o. ogłosiła, że w Myszkowie wkrótce odbiorcy ciepła, a więc spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty, właściciele domów zasilanych ciepłem systemowym i firm odczują wyraźny spadek kosztów ogrzewania i ciepłej wody. Choć inflacja zwalnia, przyzwyczajono nas, przez dwa lata, że „wszystko drożeje”. Miło nam więc donieść, że staniały nie tylko lokomotywy, ale zmniejszy się koszt ogrzewania mieszkań, biur, podgrzania ciepłej wody. Obniżka, jak informuje Prezes U&R Calor sp. z o.o. wyniesie do 15 procent. 29.03.2024 15:31
Reklama
Jak przygotować się do kontroli skarbowej?
Jak przygotować się do kontroli skarbowej?
Kontrola skarbowa to sytuacja, której obawia się każdy przedsiębiorca, dlatego warto zrozumieć, jakie kroki należy podjąć przed planowaną kontrolą, aby być dobrze przygotowanym na wszelkie pytania i wymagania organów skarbowych. 26.03.2024 15:24
Reklama
Starzyny: NIE CHCĄ KOPALNI PIASKU
Starzyny: NIE CHCĄ KOPALNI PIASKU
Mieszkańcy Starzyn, wioski koło Szczekocin nie chcą kopalni piasku o której uruchomienie od 3 lat stara się przedsiębiorca ze Szczekocin. We wtorek radny Michał Drej zwołał w remizie w Starzynach zebranie. Przybyło sporo mieszkańców, oraz Ryszard Miszczyk, który jest zainteresowany wybudowaniem kopalni. Mieszkańcy Sarzyn obawiają się, że piaskownia zniszczy ich drogi i domy. 25.03.2024 09:58
Reklama
Reklama
UPADAJĄCA POCZTA LISTÓW NIE NOSI
UPADAJĄCA POCZTA LISTÓW NIE NOSI
Poczta Polska upada. Za rządów PiS obiecywano postawienie na nogi państwowej firmy, która ma ustawowy monopol na listy polecone, również te z ZUS, sądów. Ale nie udało się, straty Poczty Polskiej za 2024 rok mogą wynieść prawie 800 mln zł, a za dwa miesiące 2024 jak pisze gazeta.pl już 60 mln. Poczta, która zatrudnia 63 tys. pracowników zapowiada zwolnienie kilkunastu procent załogi. A już teraz z powodu braku pracowników poczta listów nie nosi, przynajmniej w Myszkowie. Rzecznik poczty którego spytaliśmy dlaczego na Światowice już od 2 miesięcy nie są roznoszone listy, zaprzecza. Od kilku dni do naszej redakcji nie ma dnia, aby ktoś nie dzwonił, nie pytał, czy wiemy o problemach z roznoszeniem listów w Myszkowie. Problem narasta i listy jak mówią mieszkańcy nie docierają już w innych dzielnicach, również w centrum Myszkowa. Potwierdzają to listonosze. 25.03.2024 07:40
Reklama
Reklama
STREFA PRZEMYSŁOWA: DUMA ZAWIERCIA, PRZEKLEŃSTWO MARCISZOWA?
STREFA PRZEMYSŁOWA: DUMA ZAWIERCIA, PRZEKLEŃSTWO MARCISZOWA?
PISZĘ DO KURIERA, BO PREZYDENT KONARSKI DZIELNICĘ IGNORUJE- pisze mieszkaniec Marciszowa dzielnicy Zawiercia na skraju Myszkowa i Poręby. Kiedyś prawie wieś, a do kilku lat główne centrum rozwoju przemysłu w Zawierciu. Wokół wysypiska śmieci wyrosła cała strefa przemysłowa. Powstają kolejne zakłady którymi chwali się Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. My w ślad za mieszkańcem, który napisał w tej sprawie alarmujący, bardzo rzeczowy list pytamy, stawiamy ostro tezę w tytule. 15.03.2024 09:30    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama