Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 10:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
SPRAWA WYPADKU W HUCIE SZKLANEJ: PROKURATURA ODMAWIA WSZCZĘCIA DOCHODZENIA DOTYCZĄCEGO BIEGŁEGO
SPRAWA WYPADKU W HUCIE SZKLANEJ: PROKURATURA ODMAWIA WSZCZĘCIA DOCHODZENIA DOTYCZĄCEGO BIEGŁEGO
Już 30 sierpnia możliwe, że dowiemy się, czy zapadnie prawomocny wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w Hucie Szklanej. 28 czerwca 2022 roku zginęła w nim 61 letnia Maria Kukułka. Kobieta wyjechała z domu, gdy uderzyło ją od tyłu BMW prowadzone przez Piotra K. 23 lutego 2023 Sąd Rejonowy w Myszkowie uznał go winnym spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ale karę 4,5 roku pozbawienia wolności zarówno rodzina zmarłej, jak i prokuratura uznały za rażąco łagodną. 30 sierpnia Sąd Okręgowy w Częstochowie będzie rozpatrywał apelację od wyroku. Apelację złożył też obrońca oskarżonego, który chce uniewinnienia. Zdaniem obrony, to zmarła kobieta miałaby ponosić wyłączną odpowiedzialność za wypadek. 28.08.2024 07:01    1
Reklama
Reklama
GROZIŁ LEKARZOWI, ŻE MU „ŁEB ROZPIERDOLI” 	W INTERNECIE DOSTAŁ WIELE POCHWAŁ
GROZIŁ LEKARZOWI, ŻE MU „ŁEB ROZPIERDOLI” W INTERNECIE DOSTAŁ WIELE POCHWAŁ
Prokuratura Rejonowa w Myszkowie zakończyła śledztwo i oskarża Mateusza W. o napaść na lekarza i dwie pielęgniarki. Grozi mu do 3 lat więzienia. O szczegółach zarzutów piszemy w drugim artykule. Agresywny 31-latek tłumaczy się zdenerwowaniem i nie przyznaje do winy, i oceni to sąd, ale -mamy taką nadzieję- oceni maksymalnie surowo. Udało nam się dość dokładnie zapoznać z materiałami, które prawdopodobnie są dowodami w sprawie. Mężczyzna usunął nagrania ze swojego profilu na FB, ale tam nic nie ginie. Ponad 2000 wyświetleń, 100 udostępnień. Obraz chamstwa, niczym nieuzasadnionej agresji wobec lekarza i dwóch pielęgniarek jest przerażający i porażający. Z notatki szpitala sporządzonej dzień po napaści, do której doszło 28 listopada 2021 roku wynika, że mężczyzna kilka razy uderzył w twarz lekarza, co widać też na nagraniach. Jednej osobie wykręcił rękę, pielęgniarkę uderzył drzwiami. Jedna z kobiet ma podrapane dłonie, druga wybity palec. Groźba, kierowana chyba do lekarza, że „łeb ci rozpierdolę” to tylko jedna z licznych gróźb i kierowanych do medyków obraźliwych słów. 22.08.2024 12:13
Reklama
Reklama
Reklama
PIOTR K. NIE ODPOWIE ZA NARKOTYKI. TO ON ZOSTAŁ SKAZANY ZA WYPADEK ŚMIERTELNY W HUCIE SZKLANEJ
PIOTR K. NIE ODPOWIE ZA NARKOTYKI. TO ON ZOSTAŁ SKAZANY ZA WYPADEK ŚMIERTELNY W HUCIE SZKLANEJ
Mieszkaniec Kroczyc Piotr K. został 23 lutego skazany na karę 4,5 roku pozbawienia wolności za spowodowania wypadku w Hucie Szklanej, w którym zginęła jadąca na rowerze 61 letnia Maria Kukułka. Kobieta zginęła niemal pod swoim domem, uderzona od tyłu przez białe BMW X5 kierowane przez Piotra K. Sąd Rejonowy w Myszkowie 23 lutego 2023 uznał go winnym spowodowana wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki ze miejsca wypadku, ale uniewinnił od zarzutu nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. 14.08.2024 08:08    1    1
Reklama
PROKURATURA CHCE PONOWNIE ARESZTU DLA PODEJRZANEGO O GWAŁT MIESZKAŃCA KROCZYC. SĄD SIĘ NIE ZGADZA
PROKURATURA CHCE PONOWNIE ARESZTU DLA PODEJRZANEGO O GWAŁT MIESZKAŃCA KROCZYC. SĄD SIĘ NIE ZGADZA
Radosław N. z Kroczyc ponad rok temu, w kwietniu 2023 trafił do aresztu, po tym, jak wyszło na jaw, że mógł gwałcić dziewczynkę poniżej 15 roku życia. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie która prowadzi śledztwo, bardzo niechętnie udziela informacji o tej sprawie. Gdy po ponad roku od ujawnienia tej głośniej sprawy spytaliśmy, czy śledztwo ciągle trwa, Prokurator Rejonowa Anna Chowańska-Trela odmówiła potwierdzenia nawet tej informacji. Musieliśmy pytać w prokuraturze wyższej instancji, która od razu potwierdziła, że śledztwo trwa, jest na końcowym etapie. W sprawie dzieje się jednak coś ciekawego. Z jakichś powodów Prokuratura Rejonowa w Myszkowie uznała, że Radosław N. powinien ponownie trafić do aresztu. Ale na aresztowanie podejrzanego o gwałty i inne czyny lubieżne Radosława N. nie zgodził się Sąd Okręgowy w Częstochowie. 13.08.2024 17:15
Reklama
Reklama
STANĄ PRZED SĄDEM OSKARŻENI O ZNĘCANIE SIĘ NAD PSAMI
STANĄ PRZED SĄDEM OSKARŻENI O ZNĘCANIE SIĘ NAD PSAMI
Ojciec i córka odpowiedzą przed sądem oskarżeni o znęcanie się nad psami. Córka miała hodowlę chartów afgańskich. 01.08.2024 10:37
Reklama
Reklama
Reklama
STANĄ PRZED SĄDEM OSKARŻENI O ZNĘCANIE SIĘ NAD PSAMI
STANĄ PRZED SĄDEM OSKARŻENI O ZNĘCANIE SIĘ NAD PSAMI
Ojciec i córka odpowiedzą przed sądem oskarżeni o znęcanie się nad psami. Córka miała hodowlę chartów afgańskich. 01.08.2024 10:36
Reklama
Gmina dobrze płaci oskarżonym. Czy za milczenie?
Gmina dobrze płaci oskarżonym. Czy za milczenie?
W maju 2022 roku Gazeta Myszkowska ujawniła, że pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Koziegłowach czyszczą prywatną działkę nr 89 w Krusinie, należącą do starosty Piotra Kołodziejczyka. Nawet kilka tygodni mogły trwać te prace, bo roboty było sporo: wycinka drzew, krzaków, rozbiórka starych rozwalających się zabudowań, zbiórka i wywóz śmieci. Czyszczone miejsce było starym, opuszczonym domostwem, które nabyli Marlena i Piotr Kołodziejczykowie. Właśnie ruszył proces oskarżonych o nadużycie władzy, na ławie oskarżonych zasiedli Dyrektor ZUK Zbigniew P. i kierownik w ZUK Grzegorz M. Piotr Kołodziejczyk, który jest tylko świadkiem w sprawie, twierdził w śledztwie, nie nie zlecał prac i nie wiedział, że ZUK czyści mu działkę. 24.07.2024 09:23
Reklama
OSZUKIWALI I OKRADALI STARSZE OSOBY METODĄ NA POLICJANTA I LEKARZA. GANGIEM KIEROWAŁA KOBIETA
OSZUKIWALI I OKRADALI STARSZE OSOBY METODĄ NA POLICJANTA I LEKARZA. GANGIEM KIEROWAŁA KOBIETA
W Niemczech został zatrzymany 35-letniu mężczyzna, członka grupy przestępczej zajmującej się oszustwami seniorów. Grupą kierowała kobieta. 23.07.2024 07:56
Reklama
Reklama
MIAŁ 3,5 PROMILA ALKOHOLU W ORAGANIZMIE. WJECHAŁ DO ROWU W POSTASZOWICACH
MIAŁ 3,5 PROMILA ALKOHOLU W ORAGANIZMIE. WJECHAŁ DO ROWU W POSTASZOWICACH
Z 3,5 promila alkoholu w organizmie nie da się kierować autem. A przede wszystkim nie wolno. A jednak 38-letni kierowca citroena w taki stanie zakończył jazdę w rowie. 15.07.2024 13:21
Reklama
Reklama
Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów!
Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów!
Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. 04.07.2024 06:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama