Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 maja 2026 07:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

TURNIEJ FINAŁOWY DLA JURAJSKICH RYCERZY

W środę 19 lutego zawodnicy Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali wyjazdowy mecz 1/4 Pucharu Polski siatkarzy. Ich rywalem była drużyna CHKS Chełm, z którą podopieczni Michała Winiarskiego wygrali w trzech setach meldując się w turnieju finałowym Pucharu Polski.
Podziel się
Oceń

W środę 19 lutego zawodnicy Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali wyjazdowy mecz 1/4 Pucharu Polski siatkarzy. Ich rywalem była drużyna CHKS Chełm, z którą podopieczni Michała Winiarskiego wygrali w trzech setach meldując się w turnieju finałowym Pucharu Polski. Na początku seta Jurajscy Rycerze odskoczyli na dwa punkty po błędzie chełmian, ale tylko na moment. Większość piłek kierowana była do Gossa, który zachowywał wysoką skuteczność na prawym skrzydle. Goście raz jeszcze zaczęli budować zaliczkę po bloku na Pawle Rusinie wychodząc na prowadzenie 10:8. Przewaga Zawiercia wzrosła do wyniku 15:11 po błędach gospodarzy i asie serwisowym Aarona Russella. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt, aż do końca seta wygranego przez Aluron CMC 25:19. 

Początek drugiej partii również był wyrównany do stanu 5:5. Wtedy to gospodarze popełnili błąd co dało dwa punkty przewagi gościom. W odpowiedzi dobra postawa na zagrywce Łukasza Łapszyńskiego szybko przełożyła się na remi 7:7. Tym samym odpowiedzieli zawiercianie, asami popisali się Butryn i Miguel Tavares. Jednak własne błędy i kontrami chełmian sprawiły, że w połowie seta był remis 15:15. Dobra gra blokiem Russella sprawiła, że Aluron wyszedł na prowadzenie 19:17. Błędy własne zawiercian co chwile doprowadzały do wyrównania, tak samo było w końcówce, gdzie dwa błędy Jurajskich Rycerzy doprowadziły do prowadzenia 23:21 przez ChKS. Ostatecznie tę partię wygrali zawiercianie 26:24 po dwóch punktowych atakach Butryna. 

Trzeci set świetnie ułożył się dla Aluronu. Przy serii zagrywek Butryna i jego trzech asach goście prowadzili 6:1. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt, a zawiercianie utrzymywali wysoką przewagę. Błędy własne sprawiały, że CHKS Chełm nie potrafili zniwelować strat. Po punktowym bloku Jurajscy Rycerze prowadzili już 15:9. W kolejnych akcjach w ataku pokazał się Bartosz Kwolek po atakach którego zrobiło się 18:11. Dodatkowo dobrze pracował zawierciański blok. Trzecią partię zakończył Kwolek wynikiem 25:17 i cały mecz 3:0.

W meczu półfinałowym Pucharu Polski siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zagrają z PGE Projektem Warszawa. Mecz odbędzie się w sobotę 12 kwietnia o godzinie 18:00. 

***

CHKS Chełm - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (19:25, 24:26, 17:25)

Składy:

CHKS Chełm: Marcyniak, Rusin, Blankenau, Fijałek (libero), Swodczyk, Goss, Łapszyński, Gonciarz, Ziobrowski, Janikowski (libero). Trener: Krzysztof Andrzejewski.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek, Russell, Perry (libero), Zniszczoł, Tavares, Bieniek, Butryn, Nowosielski, Ensing. Trener: Michał Winiarski.

MVP: Aaron Russell.

Wyniki spotkań fazy ćwierćfinałowej siatkarskiego Pucharu Polski:

Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3

Bogdanka Luk Lublin - Norwid Częstochowa 3:0

CHKS Chełm - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3

PGE Projekt Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1

Zestawy spotkań półfinałowych siatkarskiego Pucharu Polski:

Jastrzębski Węgiel - Bogdanka Luk Lublin

Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Projekt Warszawa (12 kwietnia, godzina 18:00) (tu), foto: aluroncmc.pl


 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBiuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą.Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30Źródło komentarza: BRUDASYAutor komentarza: markoTreść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł.Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33Źródło komentarza: BRUDASYAutor komentarza: NauczycielkaTreść komentarza: A co ze szkołą była w niej kontrola? Ja jestem emerytowaną nauczycielką w szkole, w której pracowałam dyżur w szatni na przerwie pełniła jedna z Pań sprzątających (często pomagała mniejszym dzieciom ubrać się) a na korytarzu dyżurują nauczyciele. W szatniach dzieją się „różne” sytuacje. Swoją droga mam nadzieję że ta pani w Policji nie zostanie tylko będzie usunięta.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 17:47Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIEAutor komentarza: NadiaTreść komentarza: Biedne zwierzęta,to jest miejsce bytowania rzadkich gatunków ptaków. Pięknie dbamy o ekologię,a te 259.miejsc pracy? No cóż ,nie każdy ma ambicję pracować jako robotnik czy też kasjer -sprzedawca w kolejnym supermarkecie.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:43Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność
Reklama
Reklama RentSTEEL  -stal pręty siatka wypalanie plazmą