Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 15 marca 2026 08:58
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

TRZY PUNKTY DLA ALURONU W STARCIU Z MISTRZEM POLSKI

W sobotę 30 grudnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali ostatnim mecz w minionym roku. Ich rywalem w trzynastej kolejny w PlusLidze był mistrz Polski, drużna Jastrzębskiego Węgla. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.
Podziel się
Oceń

W sobotę 30 grudnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali ostatnim mecz w minionym roku. Ich rywalem w trzynastej kolejny w PlusLidze był mistrz Polski, drużna Jastrzębskiego Węgla. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 3:1 po ataku oraz kiwce Karola Butryna. Obie ekipy podejmowały duże ryzyko na zagrywce, co wiązało się z wieloma zepsutymi serwisami. Jastrzębianie wyszli na prowadzenie po bliku na Butrynie przy wyniku 7:8. Przy serii zagrywek Juriego Gladyra zwiększyli swoje prowadzenie 7:10. Gospodarze próbowali odrabiać straty lecz popełniali błędy w ataku. Na punkt zawiercianie zbliżyli się po asie serwisowym, jednak Jean Patry ponownie wypracował bezpieczna przewagę. Set zakończył się wynikiem 21:25 dla Jastrzębskiego Węgla, a ostatni punkt zdobył Jean Patry.

Dobry blok gości na początku drugiej partii dał ich czteropunktowe prowadzenie. A na dodatek urazu nabawił się Trevor Clevenot, zastąpił go na boisku Patryk Łaba. Dzięki atakom Butryna Aluron doprowadził do remisu 9:9. W kolejnych akcjach goście wypracowali dwupunktowa przewagę, którą utrzymywali przez dłuższy czas. Dobra postawa w ataku Łaby i as Mateusza Bieńka dał gospodarzom w decydującym momencie remis 20:20. A po chwili wyszli na prowadzenie 21:20 po asie serwisowym. Końcówka seta rozstrzygnęła się po grze na przewagi. Punktowali głównie Butryn oraz Huber. Po bloku na Patrym Aluron CMC wygrał 27:25 i mecz zaczął się od nowa.

Trzeci set był wyrównany, obraz gry to punkt za punkt do stanu 9:9. Tuż po tym jastrzębianie wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie, ale po asie Butryna ponownie był remis. Obie drużyny popełniały błędy w ataku oraz w polu zagrywki. Kiedy po bloku zaatakował Kwolek, Jurajscy Rycerze prowadzili 15:13, a po chwili 18:14. Końcówka seta to gra punkt za punkt co było na korzyść zawiercian. Seta zakończył as Miłosza Zniszczoła.

Początek czwartego seta podobnie jak poprzedni był bardzo wyrównany. Dobrze w ofensywie w Jastrzębskim Węglu prezentował się Patry. Dla Aluronu punktował Kwolek, po którego kontrze Jurajscy Rycerze prowadzili 7:5. Prowadzenie Zawiercia nie trwało długo, bo na 10:10 asem serwisowym wyrównał Tomasz Fornal. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. Po asie serwisowym Kwolka gospodarze mieli pierwszą piłkę meczową. A spotkanie zakończył Butryn.

W środę 3 stycznia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zmierzyli się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, wynik i opis tego spotkania podamy w kolejnym wydaniu, a w niedzielę 7 stycznia o godzinie 14:45 Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie u siebie Stal Nysa.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 3:1 (21:25, 27:25, 25:19, 25:21)

Składy: 

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (L) oraz Szalacha, Łaba, Kozłowski, Gąsior. Trener: Michał Winiarski.

Jastrzębski Węgiel: 

MVP: Patryk Łaba.

Wyniki par trzynastej kolejki PlusLigi: 

Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

Bogdanka LUK Lublin - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0

Enea Czarni Radom - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3

Barkom Każany Lwów - GKS Katowice 1:3

KGHM Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 1:3

Projekt Warszawa - PSG Stal Nysa 3:0

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 3:1

Aktualna tabela PlusLigi: 

1. Projekt Warszawa 13 - 35 - 37:9

2. Jastrzębski Węgiel 13 - 33 - 35:9

3. Asseco Resovia Rzeszów 13 - 30 - 35:15

4. Aluron CMC Warta Zawiercie 13 - 30 - 33:13

5. Trefl Gdańsk 13 - 25 - 27:17

6. BOGDANKA LUK Lublin 13 - 22 - 29:25

7. PSG Stal Nysa 13 - 22 - 27:25

8. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 - 21 - 26:22

9. Indykpol AZS Olsztyn 13 - 19 - 24:25

10. PGE GiEK Skra Bełchatów 13 - 16 - 23:28

11. Exact Systems Hemarpol Częstochowa 13 - 14 - 20:31

12. Barkom-Każany Lwów 13 - 13 - 19:31

13. Ślepsk Malow Suwałki 13 - 12 - 13:29

14. GKS Katowice 13 - 9 - 14:33

15. KGHM Cuprum Lubin 13 - 8 - 13:33

16. Enea Czarni Radom 13 - 3 - 8:38

Zestawy par czternastej kolejki PlusLigi: 

Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie (3 stycznia)

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 

AZS Olsztyn - Projekt Warszawa 

Norwid Częstochowa - Trefl Gdańsk 

Resovia Rzeszów - LUK Lublin 

GKS Katowice - Cuprum Lubin 

Czarni Radom - Barkom Lwów 

Zestawy par piętnastej kolejki PlusLigi: 

Barkom Lwów - Skra Bełchatów 

Cuprum Lubin - Czarni Radom 

LUK Lublin - GKS Katowice 

Trefl Gdańsk - Resovia Rzeszów 

Projekt Warszawa - Norwid Częstochowa 

Ślepsk Suwałki - AZS Olsztyn 

Aluron CMC Warta Zawiercie - Stal Nysa (7 stycznia, godzina 14:45)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel (tu), foto: aluroncmc.pl


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: Eon MózgTreść komentarza: Tymczasem moja matka, która jest ŚJ jako jedna z niewielu w rodzinie, przez wiele lat organizowała duże spotkania rodzinne. Pozostali albo nic, albo w bardzo wąskim gronie. Wiele obiegowych opinii o ŚJ w praktyce się nie potwierdza. A przyczyny rozluźniania więzi w rodzinie są bardzo różne, często to szalone tempo życia, a ktoś błędnie może wiązać to z czymś innym.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 21:52Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Popieramy bojkot Polmleku! Też tak robimy. Im więcej świadomych konsumentów, tym mniej byłoby takich spraw. Warto w sklepie patrzeć nie tylko na nazwę handlową produktu, ale również kto to wyprodukował. Tak jest np. z masłem produkowanym przez Polmlek, ale pod nazwą własną dyskontu.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 15:09Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: zaqTreść komentarza: świetna reklama ;) nie kupię nic produkowanego przez "polmlek"Data dodania komentarza: 18.02.2026, 13:37Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: matiTreść komentarza: produkujemy dużo urządzeń z wykorzystaniem różnorodnych metali, jednocześnie jest dużo zużytych cześci, odpadów więc taki zakład pozwalający odzyskać i wprowadzić do obiegu jest "przyszłościowy", zamiast polegać tylko na kopaniu w ziemi i przeróbce niskoskoncentrowanych rud, co powoduje dużo większe zanieczyszczenia. Po obecnych cenach tylko za tę platynę było do odzyskania ze 40mln dolarów. Jaki był koszt całej przeróbki, to pewnie się nie dowiemy, ale i tak jest "nieźle". ;)Data dodania komentarza: 13.02.2026, 10:44Źródło komentarza: Miejskie górnictwo z Zawiercia na „przodku” Europy. Zakład Elemental „wyprodukował” 650 kg platyny
Reklama
Reklama
Reklama