Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 00:00
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

ULEWNE DESZCZE NAROBIŁY KŁOPOTÓW

(powiat zawierciański) Burze i intensywne opady deszczu – tak upłynął ostatni weekend i początek tygodnia. Pogoda dała się we znaki wielu mieszkańcom, a strażacy mieli pełne ręce roboty. Doszło do licznych zalań i podtopień, niektóre ulice wyglądały jak rzeki.
Podziel się
Oceń

Sobota i niedziela (20-21 czerwca) obfitowały w ulewne deszcze i lokalne burze. Wiele miejsc zostało zalanych, na ulicach tworzyły się rozlewiska, a woda dostawała się do budynków. Strażacy z jednostek działających na terenie powiatu mieli sporo pracy. Wielokrotnie wzywani byli do usuwania skutków ulewnych deszczy.
Na terenie gminy Żarnowiec doszło nawet do uszkodzenia jednej z gminnych dróg. Z powodu zamknięcia odcinka drogi, kierowcy muszą liczyć się z objazdem. - W związku z intensywnymi opadami deszczu jakie mają miejsce w ostatnim czasie informujemy, że uszkodzeniu uległa droga gminna w Brzezinach tzw. „Brzeziny Zawodzie”. Podmyciu uległo pobocze drogi oraz jezdnia. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu droga na odcinku ok. 150 m została zamknięta. Prosimy zatem o dokonywanie objazdów drogą gminną od strony Małoszyc lub od strony Łan Wielkich – informował we wtorek 23 czerwca Urząd Gminy w Żarnowcu. 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama