Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 3 sierpnia 2026 01:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

KROPELKA ZACHĘCA DO PICIA WODY Z MIEJSKIEJ SIECI

(Poręba) Przy porębskim SP ZOZ pojawiło się źródełko, z którego spragnieni mieszkańcy będą mogli napić się wody. Do korzystania z wody z miejskich wodociągów zachęcają urzędnicy, którzy przekonują, że kranówka jest czysta i znacznie tańsza niż woda butelkowana. - Jako pierwsi przetestowaliśmy zdrojownik i spróbowaliśmy wody i możemy z całą pewnością potwierdzić - porębska woda siły doda – przekonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.
Podziel się
Oceń

(Poręba) Przy porębskim SP ZOZ pojawiło się źródełko, z którego spragnieni mieszkańcy będą mogli napić się wody. Do korzystania z wody z miejskich wodociągów zachęcają urzędnicy, którzy przekonują, że kranówka jest czysta i znacznie tańsza niż woda butelkowana. - Jako pierwsi przetestowaliśmy zdrojownik i spróbowaliśmy wody i możemy z całą pewnością potwierdzić - porębska woda siły doda – przekonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.


 

Mieszkańcy Poręby mogą skorzystać ze zdrojownika, który pojawił się w pobliżu przychodni zdrowia przy ul. Wojska Polskiego 20. Można napić się bezpośredniego z kraniku lub nabrać wody do kubeczka lub butelki. Do podejścia i skorzystania ze źródełka zachęca maskotka porębskiej MPWiK – Kropelka. Znajdująca się na tablicy maskotka spółki trzyma regulamin korzystania z Porębskiego zdroju. - Najpierw należy zapoznać się z instrukcją obsługi naszego nowego kranika z czystą, nadającą się bezpośrednio do picia wodą. By ze „źródełka” popłynęła woda, należy wciskać przycisk, odczekać chwilę, a później już pić do woli – przekazuje Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK.


 

Zarówno wodociągi, jak i porębski magistrat zapewniają, że woda kranowa jest czysta i zdrowa. Źródełko przy ul. Wojska Polskiego sprawdził i odebrał sanepid, a woda co dwa tygodnie przechodzi badania. Urzędnicy przekonują również, że korzystanie z kranówki może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla naszego portfela. - Rocznie na wodę butelkowaną potrafimy wydać nawet 900 zł! Tymczasem pijąc wodę z kranu, rocznie moglibyśmy wydać nie więcej niż 10 zł. Aby zachęcić mieszkańców Poręby do picia wody z kranu, postanowiliśmy ufundować zdrojownik. Miejskie źródełko dostarcza wysokiej jakości wody, którą bez obaw mogą pić zarówno dorośli jak i dzieci. Zachęcamy, by spożywać ją bezpośrednio z kranu, bądź nalewać do butelki – zachęca spółka MPWiK.


 

Zdrojownik jest nowością w Porębie. W całym województwie są miasta, w których funkcjonują takie kraniki dla mieszkańców, ale jest to wciąż rzadkość. Woda ma służyć tylko do picia – nie można umyć tutaj rąk, prać, ani stosować jakichkolwiek detergentów. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uprzedza również, ze teren, na którym znajduje się zdrojownik jest monitorowany, a akty wanadlizmu lub próby zniszczenia zdrojownika będą zgłaszane policji. (es) Foto: UM Poręba


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama