SPOTKANIE „CZTERDZIESTOLATKÓW”

  • 20.09.2022, 18:00
  • red
SPOTKANIE „CZTERDZIESTOLATKÓW”

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) Pełne radości spotkanie „Czterdziestolatków” (takim epitetem obdarzyła swoich wychowanków nauczycielka j. niemieckiego) dowodzi, iż w czasach pełnych niepokoju spowodowanych pandemią i trwającą wojną na Ukrainie można korzystać z uroków życia, jakie ono nam daje.

Uroczyste jubileusze obchodzone w szkołach mających długie tradycje utrwalają się w pamięci wychowanków bardziej niż inne wydarzenia. 
Przed czterema laty absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu uczcili pamięć niezwykłego dyrektora Stefana Klusza, który był nauczycielem fizyki, zasłużonym współtwórcą prestiżu szkoły. Z wdzięcznością wspominają tego pedagoga- legendę uczniowie zawdzięczający mu pomyślny start na wyższe uczelnie. Absolwentom klasy IV B zapisze się w pamięci świeższa data, a jest to 4 czerwca 2022r.Minęło już niepostrzeżenie czterdzieści lat, gdy skończył się dla nich czas obowiązkowo noszonych niebieskich mundurków z tarczą szkoły, dźwięk dzwonka obwieszczający początek lub koniec lekcji. Egzaminy maturalne i otrzymane po ich zdaniu świadectwo uświadomiły młodych ludzi, iż mają prawo decydować o własnych wyborach. Czasem porad udzielali rodzice albo starsi koledzy ze studiów wyższych. Czas na ocenę naszych decyzji przychodzi po upływie wielu lat. 
Dniem zwierzeń, odnowieniem zerwanych kontaktów, serdecznych uścisków, uśmiechów był 4 czerwca 2022r. Urocze dziewczyny i pełni pozytywnej energii chłopaki z klasy IV B stanowili zgrany zespół, pełny energii, zapału do prac społecznych. Dzisiaj pracują jako cenieni medycy, nauczyciel, kierując także w ważnych przedsiębiorstwach. Ich praca przynosi dumę krajowi i satysfakcję szkole. (red)

red

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe