WRĘCZENIE ODZNACZEŃ DLA POR. MIECZYSŁAWA ROSOŁA

  • 19.09.2022, 11:47
  • red
WRĘCZENIE ODZNACZEŃ DLA POR. MIECZYSŁAWA ROSOŁA Zdj.: zawiercie.powiat.pl

Podziel się:

Oceń:

(Wola Libertowska) Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy AK zdecydował o uhonorowaniu porucznika Mieczysława Rosoła medalem „Wierni Akowskiej Przysiędze” oraz Odznaką „Kolumbowie Rocznik 20”.

Odznaczenia wręczył wicestarosta Paweł Sokół. Uroczystość odbyła się w sobotę, 30 lipca. Porucznik Mieczysław Rosół ps. Wąsik otrzymał odznaczenia przyznane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej na wniosek Prezesa Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Olkusz Konrada Kuliga. Por. Rosół uhonorowany został Medalem “Wierni Akowskiej Przysiędze” oraz Odznaką “Kolumbowie Rocznik 20”.
Mieszkający w Woli Libertowskiej por. Mieczysław Rosół w kwietniu skończył 102 lata. Był żołnierzem Obwodu Olkusz AK oraz partyzantem zgrupowania “Marcina”. Podczas potyczki na Zwierzyńcu w marcu 1944 r. został ranny w głowę i rękę. Po wojnie był represjonowany przez aparat bezpieczeństwa. (red) Zdj.: zawiercie.powiat.pl

red

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe