Magdalena Bąk zaśpiewała dla Księżnej Yorku

  • 12.08.2022, 16:56
  • Jarosław Mazanek
Magdalena Bąk zaśpiewała dla Księżnej Yorku Sarah Margaret Ferguson i Magdalena Bąk w różowych włosach na które od razu zwróciła uwagę księżna

Podziel się:

Oceń:

Licealistka z gminy Poraj Magdalena Bąk zaśpiewała dla Księżnej Yorku Sarah Margaret Ferguson podczas uroczystości prywatnej w Rudach (powiat raciborski). Fergie odwiedziła Rudy w marcu br. spotykając się wtedy z uchodźcami z Ukrainy. Ponownie w Rudach była 13 lipca i to właśnie na tym prywatnym spotkaniu młoda artystka z Kuźnicy Starej Magdalena Bąk, lat 16, zaśpiewała dla księżnej. Ciekawostką koncertu było to, że Fergie z tłumu gości już wcześniej wypatrzyła młodą oryginalnie ubraną dziewczynę w różowej garsonce i różowych włosach: „Ale masz świetny kolor włosów i żakiet”-powiedziała do Magdy Sarah Margaret Ferguson. Później księżna dowiedziała, się, że porajanka dla niej zaśpiewa.

Magda wybrała dwie piosenki: „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego w aranżacji Darii Zawiałow i piosenkę Adele „Sky fall”. 
Magda Bąk wspomina spotkanie z księżną jej luz i swobodę: -Taka znana osoba, a zachowywała się tak normalnie. Czekałam jak inni goście, księżna nie wiedziała jeszcze, że będę dla niej śpiewała. Witając się ze wszystkim zwróciła na mnie uwagę i powiedziała, że mam bardzo ładne różowe włosy. Staram się ubierać kolorowo, to mój styl. Zaśpiewałam dwie piosenki, po koncercie księżna też mi podziękowała za występ. 
Magdalena Bąk mieszka w Kuźnicy Starej w gminie Poraj. Jest uczennicą Autorskiego Liceum Artystyczno-Akademickiego  „ALA” w Częstochowie, gdzie obecnie przeszła do II klasy. 
ALA to częstochowskie liceum społeczne często wybierane przez „artystyczne dusze”. Szkoła niestety jest płatna, czesne wynosi w niej 800 zł.
Magda Bąk: -W szkole każdy ma swojego opiekuna, tutora. Dla mnie jest nim pani Magdalena Bednarkiewicz, która uczy mnie emisji głosu. W 2022 roku zajęłam I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie imienia Janusza Gniatkowskiego w Poraju. W konkursie Nasz Talent  zajęłam 2 miejsce w kategorii szkół średnich. 
-Swoją przyszłość, jak się uda, widzę w muzyce, chciałabym być zawodową artystką, śpiewać. Chcę doprowadzić swój śpiew do perfekcji. To nie takie proste. Moim piosenkom chcę nadać jak najwięcej emocji. Ale twardo stąpam po ziemi, dobrze się uczę i gdyby to nie muzyka była moją zawodową przyszłością, to dobrze się czuję w naukach ścisłych -dodaje Magda.
O wizycie księżnej Yorku w Rudach pisał lokalny portal naszraciborz.pl 
W tekście który znajdziecie tutaj:
https://www.naszraciborz.pl/index.php/site/art/1/2/97684
znalazły się zdjęcia Magdy Bąk z księżną, nawet jako zdjęcie główne, ale w tekście nie wspomniano jaką rolę młoda dziewczyna odegrała w tej uroczystości. A dla nas jest to najważniejsza informacja, ze względu na udział  w koncercie i występ „naszej” Magdy. Z sukcesu Magdy dumny jest jej tata Przemysław Bąk, który odwiedził redakcję razem z córką.

RUDY: dawna wieś cysterska, a od XIX w. przez 130 lat książęca. Miejscowość  widywała nieraz koronowane głowy, od książąt Rzeszy po  cesarza Wilhelma II i jego matkę, księżniczkę angielską Wiktorię, córkę królowej angielskiej Wiktorii Hanowerskiej, żonę cesarza Niemiec Fryderyka. Wiktoria Hanowerska na berlińskim dworze cesarskim była nazywana zdrobniale Wiki. W uroczysku Buk, niewielkim wzniesieniu w Rudach, jest tablica upamiętniająca jej wizytę w 1866 r. kiedy Wiki przyjechała na Górny Śląsk w  bólu po śmierci syna. 
Sara, księżna Yorku ma arystokratyczne pochodzenie, ale nie jest członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Raczej grzeje się w jej blasku. To najmłodsza córka majora Ronalda Ivora Fergusona i jego pierwszej żony – Susan Mary Wright. W 1986 r. wyszła za mąż za Andrzeja, drugiego syna królowej Elżbiety, księcia Zjednoczonego Królestwa z dynastii Windsorów. Przyjęła wtedy tytuł Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Yorku. Kiedy po skandalu (w 1992 r. brytyjskie tabloidy opublikowały zdjęcie księżnej w niedwuznacznej sytuacji z jej amerykańskim doradcą finansowym, Johnem Bryanem) w 1996 r. para wzięła rozwód, Sarze pozostał tytuł Księżnej Yorku, który straci, jeśli wyjdzie za mąż. 

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe