SPRAWDŹ AUTOKAR PRZED WYJAZDEM DZIECKA

  • 07.07.2022, 14:00
SPRAWDŹ AUTOKAR PRZED WYJAZDEM DZIECKA

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku Policja przypomina o wakacyjnych kontrolach pojazdów, którymi dzieci udają się na letni wypoczynek, jak również kierowców. Śląska Policja udostępniła listę miejsc, w których kontrole takie są prowadzone przez mundurowych wraz z numerami telefonów, pod jakie można dzwonić, by zgłosić potrzebę przeprowadzenia kontroli. Ponadto warto wiedzieć, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę bezpiecznyautobus.gov.pl. Dzieki niej można przez internet sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd przeznaczony do przewozu co najmniej 9 osób.

W okresie wakacyjnym na polskich drogach pojawia się więcej autokarów i autobusów, którymi zarówno dzieci, jak i dorośli udają się na letni wypoczynek. Zanim nasza pociecha wyruszy na kolonie lub obóz, warto zadbać o jej bezpieczeństwo. Można sprawdzić zarówno pojazd, jakim ma podróżować dziecko, jak również kierowcę. Kontrole prowadzą policjanci w wyznaczonych miejscach. Mundurowi szczególnie zwracają uwagę na stan trzeźwości kierowców, właściwe przewożenie dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

- Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto skorzystać z wykazu miejsc kontroli autokarów na terenie województwa wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli tego typu pojazdów i ich kierowców – informuje Śląska Policja.

Chcąc zgłosić kontrolę, najlepiej jest skontaktować się z właściwą jednostką Policji kilka dni przed wyjazdem. Może to skrócić czas oczekiwania na przyjazd policyjnego patrolu. Dokonując zgłoszenia należy wskazać datę i godzinę wyjazdu, miejsce kontroli oraz liczbę autokarów. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wśród opiekunów wybrać jedną osobę, która skontaktuje się z Policją. Dzięki temu zgłoszenia nie będą się dublowały.

 

Poniżej przedstawiamy kilka najbliższych miejsc kontroli. Pełna lista takich miejsc w województwie śląskim dostępna jest na stronie internetowej slaska.policja.gov.pl.

- KMP w Częstochowie: Częstochowa, Rynek Wieluński. Tel. 47 858 12 90 lub 47 858 12 55

- KPP w Myszkowie: Myszków, ul. Pułaskiego 13a (parking). Tel. 47 858 42 55 lub 47 858 42 90

- KPP w Zawierciu: Zawiercie, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 24. Tel. 47 853 52 55

 

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi także e-usługę bezpiecznyautobus.gov.pl, która pozwala każdemu sprawdzić zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej, możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi: ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie, jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe, czy nie figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony – informuje Śląska Policja. (es)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe