90-lecie KGW w Niegowonicach: NIKT TAK NIE DBA O KULTURĘ LUDOWĄ JAK ONE!

  • 30.06.2022, 14:00
90-lecie KGW w Niegowonicach: NIKT TAK NIE DBA O KULTURĘ LUDOWĄ JAK ONE!

Podziel się:

Oceń:

(Niegowonice, gm. Łazy) Na początku czerwca w Niegowonicach uroczyście obchodzono jubileusz tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Organizacja, która działa już od 90 lat, wspaniale kultywuje tradycje i dba o kulturę ludową. Członkinie KGW są bardzo ważną częścią lokalnej społeczności i działają na jej rzecz, wzbudzając zainteresowanie folklorem i integrując mieszkańców.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niegowoniach obchodziły piękny jubileusz. Gospodynie świętowały 90-lecie istnienia swego Koła w sobotę, 4 czerwca. Na co dzień Panie kultywują tradycje i kulturę ludową. Mają one ogromny wkład w integrację lokalnej społeczności. Warto też wspomnieć, że niegowonickie Koło Gospodyń Wiejskich jest jedną z najstarszych organizacji, działających na terenie gminy Łazy.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu, którą odprawił ks. Artur Przybyłko. Po nabożeństwie wszyscy zebrani przeszli do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Piękny korowód prowadzili druhowie z OSP oraz Orkiestra Dęta. Na miejscu wszystkich uczestników jubileuszu powitała przewodnicząca KGW Janina Porc. Wśród gości, którzy wspólnie świętowali 90-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach byli między innymi burmistrz Maciej Kaczyński, dyrektor MOK-u Grzegorz Piłka, przedstawiciele powiatu, szkół, organizacji i stowarzyszeń.

- W tym szczególnym dniu pragnę złożyć Wam serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za ogromne zaangażowanie w lokalną działalność. Dziękuję przede wszystkim za aktywną i wytrwałą pracę społeczną służącą rozwojowi oraz krzewieniu pięknej polskiej tradycji i tożsamości kulturowej mieszkańców naszej Gminy. Cieszę się, że pielęgnowanie zwyczajów, kultury i tradycji jest Waszą pasją i mam nadzieję, że w kolejnych latach nie poprzestaniecie w swoich działaniach. Życzę Wam, aby nie zabrakło Wam zdrowia i zapału, a praca społeczna na rzecz Waszej małej Ojczyzny - Niegowonic nieustannie będzie dostarczać wiele satysfakcji i spotka się z życzliwością lokalnej społeczności – powiedział burmistrz Maciej Kaczyński.

Koło Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach zostało uhonorowane Nagrodą Burmistrza Łaz za całokształt twórczości w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury. Podczas jubileuszowego spotkania na scenie oprócz gospodyń z Niegowonic na scenie wystąpili Zespół Folklorystyczny JURA oraz Orkiestra Dęta. (es) Foto: UM Łazy


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe