PRACE WOKÓŁ BOISKA TRWAŁY JUŻ OD JESIENI

  • 10.05.2022, 14:30
PRACE WOKÓŁ BOISKA TRWAŁY JUŻ OD JESIENI

Podziel się:

Oceń:

(Poraj) Boisko przy ul. Sportowej w Poraju prezentuje się całkiem dobrze. Od lat płyta boiska i pas, który go otacza są zadbane. Inaczej, niestety gorzej, przedstawiał się teren wokół boiska. Zarośnięty wysoką trawą, nierówny teren i bagnisty rów nie prezentowały się zbyt dobrze. Minioną jesienią i zimą przeprowadzono więc prace renowacyjne.

eszcze jesienią ubiegłego roku uporządkowano teren wokół trybun oraz pomiędzy nimi a boiskiem. Cały teren przeorano, wyrównano i zasiano trawę tam, gdzie wcześniej rosły chwasty. To zadanie wykonały uczestniczki warsztatu ogrodniczego Centrum Integracji Społecznej w Poraju. Zimą zajęto się terenem wzdłuż ogrodzenia. Oczyszczono rów, usunięto zarośla i dzikie krzewy, a następnie teren wysypano ziemią i wyrównano.

- Prace przeprowadzono ze względu na bezpieczeństwo, obsługa spotkań piłkarskich wchodziła w zarośla po piłki, ginął sprzęt. Sprawiało to spory problem – mówi Andrzej Pawłowski, prezes Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu.

Wszystkie prace wykonała gminna brygada. Wsparła ją firma ZOMAX, która bezpłatnie wyrównała teren koparką. Teraz pielęgnowana jest nawierzchnia boiska. Przed rozpoczęciem sezonu przeprowadzono nawożenie i uzupełniono trawę. Dwa lata temu Spółka PORECO zamontowała przy boisku system nawadniający, bo występujące coraz częściej susze powodują konieczność podlewania murawy.

- Gmina Poraj konsekwentnie dąży do stwarzania warunków sprzyjających rozwojowi infrastruktury sportowej w naszej gminie. Najważniejszym jej elementem jest stadion przy ul. Sportowej, należący do Gminy, który obecnie użytkuje m.in. Polonia Poraj. Działania skupiają się na rozwoju bazy sportowej, poprawa warunków do gry oraz treningów piłkarskichprzekazuje wójt Katarzyna Kaźmierczak. (es) Foto: UG Poraj


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe