JAKIE AUTA NAJCHĘTNIEJ KUPUJEMY?

  • 20.01.2022, 20:31
  • es

Podziel się:

Oceń:

Na początku 2021 roku najczęściej rejestrowano samochody marki Volkswagen. Wskazują na to dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów, które przekazuje Ministerstwo Cyfryzacji. W ostatnich tygodniach popularna jest też marka Toyota, Ford, Opel i Audi.

W styczniu 2021 w całej Polsce zarejestrowano prawie 123 tysiące pojazdów, w tym blisko 91,5 tysiąca samochodów osobowych. W pierwszej piątce, wśród najczęściej wybieranych marek znalazły się Volkswagen, Toyota, Ford, Opel i Audi. Wśród Volkswagenów najczęściej rejestrowane modele to Golf, Passat i T-Roc. Klasyka – można powiedzieć.
W naszym województwie najczęściej rejestrowanymi w styczniu pojazdami też były Volkswageny (na drugim miejscu znalazły się auta marki Ford, a na trzecim Toyota).
- Na koniec jeszcze jedna ciekawostka: prawdziwym oldtimerami i najstarszymi autami zarejestrowanymi w bazie CEPiK w styczniu tego roku okazały się Ford A Coupe z 1930 roku i Nash (sedan) z 1934 roku. Inne to m.in.: Ford Sedan z 1939 roku i Cadillac Fletwood z 1941 – czytamy w informacji Ministerstwa Cyfryzacji na portalu gov.pl. (es)

es

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe