NAJPOPULARNIEJSZE IMIONA DLA DZIECI

  • 19.01.2022, 20:07
  • es
NAJPOPULARNIEJSZE IMIONA DLA DZIECI

Podziel się:

Oceń:

W roku 2020 w całej Polsce dziewczynkom najczęściej nadawano imiona Zuzanna, Julia, Zofia, a chłopcom Antoni, Jan, Aleksander. W naszym województwie ten trend też jest zauważalny.

Jak podaje Ministerstw Cyfryzacji, w 2020 roku najpopularniejsze imiona, jakie rodzice wybrali dla swoich nowonarodzonych dzieci to Zuzanna, Julia, Zofia, Hanna, Maja oraz Antoni, Jan, Aleksander, Jakub, Franciszek. Niektórzy wybierali mniej popularne imiona, np. Ramona, Konsuela lub Eulalia oraz Joszko, Zbyszko i Hipolit.
W województwie śląskim w pierwszej piątce najczęściej wybieranych imion powtarzają się te, które znalazły się w krajowej czołówce. Najwięcej dziewczynek otrzymało imię Julia. Kolejne najpopularniejsze imiona w naszym regionie to Zuzanna, Hanna, Maja, Emilia. Niektóre z najrzadziej wybieranych imion to np. Rebeka, Hannah, Luna, Darina, Zuza, Varvara, Andżelika.
Najpopularniejszym imieniem dla chłopca w ubiegłym roku było imię Jakub. Rodzice w województwie śląskim często decydowali się też na takie na imiona jak Antoni, Franciszek, Jan, Filip. Rzadko wybierane imiona to np. Bronisław, Robin, Bolesław, Vito, Dylan, Ali, Franek.
- Wybierając imię dla potomka warto pamiętać, że według prawa, nie powinniśmy decydować się na imię ośmieszające. Co więcej, imię powinno wskazywać też na płeć dziecka. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, kierownik urzędu stanu cywilnego (USC), w którym chcemy zarejestrować potomka, może odrzucić nasz wybór – wyjaśnia Ministerstwo Cyfryzacji na portalu gov.pl. (es)

es

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe