JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE

  • 30.10.2021, 09:22
  • es
JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE

Podziel się:

Oceń:

Śląska Policja przypomina o osobach potrzebujących – bezdomnych, dla których jesień i zima to wyjątkowo trudny czas. Osoby te narażone są na zamarznięcie i potrzebują pomocy. Należy o nich pamiętać i informować odpowiednie służby o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne. Jak co roku od listopada działa specjalna infolinia 987. Można również dzwonić pod numery alarmowe 112, 997 lub 986.

- Każdego roku w sezonie jesienno-zimowym odnotowuje się wiele przypadków zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia życia osób bezdomnych oraz samotnie mieszkających bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla. Policjanci oraz strażnicy miejscy troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia. Bezdomni nie zważają na to, że większość pustostanów przeznaczonych jest do likwidacji i przebywanie w nich bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu ze względu na ich stan techniczny – przekazuje Śląska Policja.
Funkcjonariusze każdego roku niosą pomoc osobom potrzebującym, bezdomnym, którzy narażeni są na zamarznięcie. Tak jak w ubiegłych latach, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach uruchomił bezpłatną infolinię. Od listopada można dzwonić pod numer 987. Zarówno za pośrednictwem infolinii, jak również na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego można uzyskać informacje na temat noclegu i wyżywienia dla bezdomnych.
- Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie – zachęca Śląska Policja.
Jeśli mamy informacje o kimś, kto potrzebuje pomocy, możemy przekazywać je policji za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w kategorii „bezdomność”. 
(es) Grafika: Śląska Policja

es

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe