ROBOT DO DEZYNFEKCJI W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU

  • 17.09.2021, 14:06
ROBOT DO DEZYNFEKCJI W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) Szpital Powiatowy w Zawierciu ma nowy sprzęt służący do dezynfekcji. To UVD Robot – w pełni autonomiczne urządzenie, które wykorzystuje światło UV-C. Sprzęt instalowany jest w wybranych szpitalach i placówkach medycznych w ramach przetargu Komisji Europejskiej.

W grudniu ubiegłego roku KE rozstrzygnęła przetarg na zakup 200 robotów dezynfekujących. Mają one trafić do placówek medycznych – głównie szpitali – w państwach Unii Europejskiej i mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. UVD Robot dezynfekuje promieniowaniem UV-C. Ograniczają transmisję chorób poprzez likwidowanie wirusów i bakterii z powierzchni i powietrza.

- W ciągu ostatnich 18 miesięcy wdrożyliśmy wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu i ograniczających ryzyko zakażeń szpitalnych. Bardzo się cieszę, że u progu prognozowanej czwartej fali SARS-CoV-2 dostajemy do dyspozycji tak innowacyjne urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie dokładnej dezynfekcji pomieszczeń w krótkim czasie – mówi Piotr Zachariasiewicz, dyrektor szpitala.

Urządzenie wykorzystywane będzie na różnych oddziałach zawierciańskiej lecznicy. Robot jest w pełni autonomiczny, co oznacza, że po jego wstępnym zaprogramowaniu nie wymaga obsługi. Redukuje ryzyko przenoszenia wirusów i bakterii, ale jest również oszczędnym rozwiązaniem, bo pozwala na zredukowanie czasu i kosztów pracy personelu.

- UVD Robot to nowa jakość dezynfekcji i dekontaminacji na świecie. Cieszymy się, że również szpitale i placówki medyczne w Polsce mają możliwość korzystania z tego innowacyjnego urządzenia. Ta nowoczesna technologia z pewnością przyczyni się do wzrostu komfortu pracy personelu oraz podniesienia standardów leczenia pacjentów – twierdzi Tomasz Witkowski z firmy MED&CARE, dystrybutora urządzenia UVD Robot w Polsce. (es) Opracowano na podstawie materiałów prasowych Szpitala Powiatowego w Zawierciu

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe