W „JEDYNCE” POWSTANIE STRZELNICA

  • 10.07.2021, 14:34 (aktualizacja 11.07.2021, 11:33)
  • es
W „JEDYNCE” POWSTANIE STRZELNICA

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Przy Zespole Szkół Nr 1 w Myszkowie powstanie nowa strzelnica. Będą z niej mogli korzystać przede wszystkim uczniowie. W porozumieniu z zarządcą obiektu będą mogły się tutaj odbywać również zajęcia prowadzone przez myszkowski Klub Strzelecki LOK. Strzelnica zostanie sfinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Powiatu Myszkowskiego.

W ramach konkursu „Strzelnica w powiecie” ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej Powiat Myszkowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 160 tysięcy złotych. Wkład powiatu wyniesie 40 tys. zł. Dzięki temu w ZS nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie powstanie strzelnica pneumatyczna.
- Konkurs miał na celu nie tylko rozbudowę infrastruktury strzelnic w Polsce i szkolenie młodzieży, lecz także członków organizacji proobronnych, funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych oraz podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego – informuje Starostwo Powiatowe w Myszkowie.
Strzelnica wyposażona ma być między innymi w 6 pistoletów pneumatycznych, 6 karabinków pneumatycznych, transportery tarcz, maty do strzelania z pozycji leżącej, taborety do treningu wstępnego, stanowiska strzeleckie, okulary ochronne, tarcze papierowe.
Obiekt umiejscowiony będzie w pomieszczeniu mniejszej sali gimnastycznej. Ze strzelnicy będą mogli korzystać przez cały rok uczniowie ZS nr 1 (na zasadzie zajęć podstawowych i dodatkowych z rozszerzonym programem dla klas mundurowych). Prócz tego będzie to obiekt dla uczniów innych szkół średnich z powiatu myszkowskiego. W porozumieniu z zarządcą obiektu, ze strzelnicy będą mogli również korzystać uczniowie wszystkich zainteresowanych szkół podstawowych z terenu naszego powiatu, jak również szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatów ościennych. Na nowej strzelnicy będą się również mogły odbywać zajęcia praktyczne prowadzone przez myszkowski Klub Strzelecki LOK. 
(es) Foto: www.zs1kwiatkowski.com

es

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podatnik
Podatnik 03.09.2021, 13:11
Nie popieram takich " inicjatyw" skoro szkoła nie ma nic do zaoferowania oprócz przemocy to po co taka placówka.

Pozostałe