Zaszczepmy się w niedzielę! -zachęca Jarosław Kleszczewski

  • 04.06.2021, 10:57 (aktualizacja 04.06.2021, 11:44)
  • Jarosław Mazanek
Zaszczepmy się w niedzielę! -zachęca Jarosław Kleszczewski

Podziel się:

Oceń:

Do szczepień przeciwko COVID-19 gorąco zachęca lekarz Jarosław Kleszczewski, właściciel przychodni w Pradłach, Kroczycach i Zawierciu i znany samorządowiec. Zachęca do szczepień, gdyż tylko szczepienia dają nam szansę na normalność. Coraz ważniejsze -jak wynika z badań w Izraelu, gdzie zaszczepiona jest większość populacji- jest szczepienie ludzi młodych a nawet dzieci, dopuszczalne w Polsce od poniedziałku 7 maja. Jak wynika z badań izraelskich, wirus którego mocno ograniczono w populacji dorosłych intensywnie szuka przetrwania wśród ludzi młodych. Stąd tak ważne jest, żeby szczepiła się młodzież.

"Szanowni Państwo! Zachęcamy do szczepień przeciw COVID-19 wszystkich uprawnionych!

Szczepiąc się chronimy siebie i swoich najbliższych Do tej pory w Polsce wykonano ponad 20 mln szczepień przeciwko COVID-19

Po pozytywnej decyzji Europejskiej Agencji Leków i rekomendacji Rady Medycznej, Polska przystępuje do szczepień dzieci od 12. roku życia. Zapisy na szczepienia dzieci od 12. roku życia ruszają od najbliższego poniedziałku tj. 7 czerwca 2021 roku

Nie zwlekajcie Państwo z podjęciem decyzji o szczepieniu przeciwko COVID-19. Jeśli niezwłocznie zdecydujecie o przyjęciu szczepionki- jeszcze przed wakacjami możecie zostać zaszczepieni!

Po trudnym okresie przymusowej izolacji marzycie Państwo o swobodnym podróżowaniu po Unii Europejskiej? Jest to możliwe za sprawą unijnego certyfikatu COVID. Certyfikat otrzymacie Państwo m.in. wtedy, gdy zostaniecie zaszczepieni przeciw COVID

Od 1 lipca certyfikat będzie wydawany i stosowany we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, ale w Polsce dostępny do pobrania jest już od 1 czerwca

Co istotne, w przypadku zaszczepionych certyfikat będzie można pobrać po 14 dniach od daty zakończenia procesu szczepienia.

Zachęcam Państwa do szczepień szczepionką Pfizer ( po uzgodnieniu indywidualnym także szczepionką jednodawkową Johanson&Johanson) w Przychodniach Lekarskich Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej

EUROMED w: Zawierciu, Żarkach, Pradłach, Kroczycach oraz Szczekocinach.

Poniżej podaję nr telefonów do w/w przychodni, pod którymi przyjmowane są zapisy na szczepienia przeciw COVID:

ZAWIERCIE ul. Parkowa 12  Tel. 601232576, 32 6771496

PRADŁA ul. Batalionów Chłopskich 10  Tel.530086060,34 3152109

KROCZYCE ul. Jana Pawła ll 16  Tel. 695161409, 34 3152012

ŻARKI ul. Częstochowska1   Tel. 782989054,782989055

SZCZEKOCINY ul.Śląska 3    Tel. 534629966, 34 3543326

 

Dla naszej gazety dodatkowo komentuje:   -Na niedzielę mamy zagwarantowane 300 dawek szczepionki, i jak na razie mamy sporo wolnych terminów. Robimy wszystko, aby dawki się nie zmarnowały. Można znaleźć wolne terminy na ten weekend, sobotę 5 czerwca lub niedzielę 7 czerwca. Można to zrobić w każdy sposób: przez portal pacjent.gov.pl  lub dzwoniąc bezpośrednio do przychodni.

Od 7 maja również szczepienia młodzieży od 12 roku życia!

-Zaszczepiłby pan swoją 12 letnią córkę? -pytamy doktora Kleszczewskiego.

-Moje trzy córki są już starsze i oczywiście wszystkie są już zaszczepione, nie tylko z tego powodu, że są studiują nauki medyczne. Ale zapewniam, że gdybym miał córkę w tym wieku, 12-to, 13-letnią to zaszczepiłbym ją w pierwszym możliwym terminie, choćby w poniedziałek 7 czerwca od kiedy możliwe jest szczepienie młodzieży od 12 roku życia. Ale mam 16-letniego syna, który też przyjął szczepionkę, gdy tylko stało się to możliwe - mówi lek. med. Jarosław Kleszczewski.

Powiem nieco prywatnie: -Sam oczywiście jestem już zaszczepiony dwoma dawkami, żona również, o czym pan doktor dobrze wie, bo szczepienie odbyło się w jego przychodni. Ale nasza 14 letnia córka Maja dopiero teraz będzie miała tę możliwość. Czy na poniedziałek 7 maja gdy rusza program szczepień młodzieży od 12 roku życia, będzie możliwe jej szczepienie? Nasza córka świadomie chce się zaszczepić, rozumie że da jej to bezpieczeństwo ale też bezpieczeństwo innych. Bo dzieci i młodzież łatwo roznoszą wirusa.

-Z tego co wiem, ale nie jest to jeszcze informacja potwierdzona, sami dokładnie nie wiemy, jako lekarze czy właściciele przychodni, ale podobno będzie tak, że 7 czerwca  dla młodzieży od 12 roku życia pojawią się e-skierowania w systemie. U nas szczepienia młodzieży od 12 roku życia zaczniemy więc prawdopodobnie 8 czerwca. W tym dniu, a raczej powinniśmy mieć wolne dawki szczepionki, szczepienie Mai powinno być możliwe. I jej kolegów i koleżanek też! -mówi Jarosław Kleszczewski.

My ze swej strony dodamy inny praktyczny powód do szczepień młodzieży od 12 roku życia: bezpieczne i łatwiejsze wakacje. Przykładowo Chorwacja, gdzie już Polacy zaczęli wyjeżdżać na pierwsze w tym roku urlopy. Mówi o tym Natalia z Żarek Letniska: -Właśnie w ten weekend jedziemy do Chorwacji. Ja z mężem przyjęliśmy 2 dawki szczepionki, starszy pełnoletni syn również. Ale nasz młodszy syn, 14 letni nie miał takiej możliwości i przed wyjazdem musieliśmy mu zrobić kosztowny test antygenowy, żeby mógł wyjechać za granicę. 

Szczepmy się więc. Wszyscy od 12 roku życia!

Jarosław Mazanek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bóbr
Bóbr 04.06.2021, 13:49
Brawo!!! Wszyscy na szczepienie! Przekonajcie jeszcze tych antyszczepionkowców! Nie chcemy 4 fali!

Pozostałe