KOLEJNY KROK KU TRASIE ROWEROWEJ

  • 19.05.2021, 16:55
  • es
KOLEJNY KROK KU TRASIE ROWEROWEJ
(Żarki, Olsztyn) Podpisano umowę na dofinansowanie budowy trasy rowerowej łączącej Żarki i Olsztyn. Budowa 10-kilometrowego odcinka kosztować ma prawie 9 mln złotych, z czego 6,4 mln wyniesienie dofinansowanie ze środków unijnych.

Podpisano umowę na dofinansowanie budowy trasy rowerowej w Olsztynie i Żarkach z Regionalnego Programu Operacyjnego. Planuje się budowę 10,2 km trasy rowerowej na odcinku Zrębice – Krasawa w Olsztynie (5,6 km) oraz na odcinku Suliszowice – Jaroszów w Żarkach (4,6 km). Przy trasie mają również powstać miejsca odpoczynku. Cała inwestycja kosztować ma 8,9 mln złotych, z czego 6,4 mln zł wyniesie unijne dofinansowanie. Wzdłuż trasy mają być trzy punkty obsługi rowerzystów – w Zrębicach, na początku Suliszowic przy Leśniczówce oraz na tzw. Górce w połowie trasy Suliszowie – Jaroszów.
Umowę o dofinansowanie zadania podpisano 22 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, a uczestniczyli w tym marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, wójt Olsztyna Tomasz Kucharski oraz burmistrz Żarek Klemens Podlejski.
- Stawiamy na rowery. Budowa tras rowerowych z naszymi sąsiadami Janowem i Niegową przed kilku laty przyniosła wiele  korzyści. Liczę, że realizacja kolejnego projektu tym razem z Gminą Olsztyn wpłynie na zwiększenie zainteresowanie rekreacją i sprawi, że Jurę odwiedzi jeszcze więcej rowerzystów – przekazał burmistrz Klemens Podlejski.
- Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj” – informuje wójt Olsztyna Tomasz Kucharski. Jurajska Gmina Olsztyn została liderem projektu. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku o tej porze prace będą już realizowane.
Celem powstania trasy rowerowej jest wzrost atrakcyjności transportu publicznego w województwie, czemu służyć ma rozwój tras dla rowerzystów. Ponadto trasa przyczyni się też do promocji Szlaku Orlich Gniazd oraz Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów. Posłuży ona turystom, a przede wszystkim mieszkańcom Zrębic, Krasawy, Suliszowic i Jaroszowa. 
(es) Foto: materiały prasowe

es

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe