„Ala na ropach recyklingu” - edukacyjny spektakl dla całej rodziny

  • 19.04.2021, 16:13 (aktualizacja 19.04.2021, 16:17)
  • red
„Ala na ropach recyklingu” - edukacyjny spektakl dla całej rodziny
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Fundacja RECAL wspólnie z toruńskim Centrum Kultury Dwór Artusa przygotowała kolejną odsłonę edukacyjnych materiałów dla najmłodszych. Już 22 kwietnia będzie można obejrzeć online spektakl „Ala na tropach recyklingu”, który wprowadza małych widzów w temat recyklingu i pokazuje im, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne oraz zdrowy styl życia.

Przedstawienie „Ala na tropach recyklingu”, wystawione w Centrum Kultury Dwór Artusa, będzie transmitowane online już 22 kwietnia o godzinie 19.00. Link do spektaklu znajduje się pod adresem: https://fb.me/e/NpHprknL. Spektakl będzie można oglądać pod wskazanym linkiem jeszcze przez 48 godzin po emisji.

Internetowy spektakl „Ala na tropach recyklingu”, skierowany do rodziców i dzieci od 3 roku życia, w ciekawy sposób zachęca do recyklingu i rozwijania świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. Bohaterką przedstawienia jest mała dziewczynka Ala, która poznaje sekrety selektywnej zbiórki opakowań, jednocześnie wprowadzając w nie oglądające spektakl dzieci. Oprócz tematów związanych z ekologią, takich jak segregacja odpadów, recykling, zero waste, poruszona zostanie także kwestia zdrowego stylu życia. Swoimi działaniami mała bohaterka spróbuje przekonać kolegę Jarka oraz widzów, że ruch, zdrowe odżywianie oraz dbanie o środowisko to dobry i zdrowy styl życia. Pomogą jej w tym: Puszka Pusia, Alugator oraz Wiewiórka.

Przygotowane przez Fundację RECAL spektakle teatralne: „Ala w Alulandii” części 1 i część 2 oraz „Ala na Tropach Recyklingu” od kilkunastu lat były wystawiane niemal stukrotnie w placówkach edukacyjnych, stały się także podstawą do stworzenia serii słuchowisk o tych samych tytułach. W kwietniu br. w Dworze Artusa odbyły się dwa e-Warsztaty recyklingowe, podczas których punktem wyjścia do pracy plastycznej dzieci były dwa pierwsze słuchowiska.


 

###

O spektaklu „Ala na tropach recyklingu”

Scenariusz: Cyprian Skała

Reżyseria: Laura Słabińska

Muzyka: Tomasz Cebo, Jan Gembala

Scenografia: Maja Krupińska

Obsada: Agnieszka Zakrzewska, Damian Droszcz

Producent: Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL

O Fundacji RECAL

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL powstała z inicjatywy producentów puszek do napojów i producentów aluminium. Od 1995 roku prowadzi działania mające na celu wzrost poziomu odzysku opakowań aluminiowych, m.in. realizując program Każda Puszka Cenna, czyli polską edycję paneuropejskiego Every Can Counts. Wieloletnia współpraca z jednostkami samorządowymi, oświatowymi, organizacjami odzysku opakowań, organizatorami wydarzeń i innymi partnerami zaowocowała stworzeniem platformy współpracy dla firm i instytucji, które wspierają gospodarkę w obiegu zamkniętym.

Więcej informacji na stronie www.recal.pl oraz www.kazdapuszkacenna.pl.

red

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe