„Czekoladowe brownie” najpopularniejszą słodkością w Zawierciu

  • 20.03.2021, 09:04
  • JotM
„Czekoladowe brownie” najpopularniejszą słodkością w Zawierciu
Portal pyszne.pl za pośrednictwem którego można zamawiać jedzenie do domu, biura, co w czasie pandemii jest prawie jedynym sposobem na gotowe jedzenie, na podstawie zamówień składanych przez klientów podliczył gdzie najwięcej kupuje się słodkich deserów i jakie. Taka niegroźna, a nawet gość głupia zabawa. Wg pyszne.pl najpopularniejszym deserem w Powicie Zawierciańskim jest chocolate brownie. Drugie miejsce: Shake kinder bueno a na trzecim „baklawa tradycyjna”. Raczej nie są to desery najczęściej zjadane przez mieszkańców Zawiercia, inaczej tradycyjne ciastkarnie i cukiernie w Zawierciu musiałyby spalić się ze wstydu. Nie jest tak źle, to po prostu efekt tego, co portal oferuje na dowóz. Po otwarciu McDonalds, nietrudno zauważyć, że na dowóz najłatwiej coś słodkiego z tej sieciówki zjeść.

Na postawie setek tysięcy zamówień, portalowi wyszło, że pierwsza trójka najsłodszych miast w Polsce to w kolejności: Kraków, Wrocław i Warszawa. I jemy tam głównie słodkie przekąski z McDonalds, ciastko jabłkowe (Wrocław) i balkawę orzechową (Warszawa). W Rzeszowie i Gdańsku króluje brownie. Trochę wyróżnia się Olsztyn gdzie na pierwszym miejscu beza z kremem marscarpone. Ogólnie, gdyby przyjąć, że dane z pyszne.pl są wyznacznikiem upodobań do słodkości Polaków, to wyglądałoby to bardzo, bardzo nędznie. A gdzie torty, drożdżówki, pączki? 

Wg. portalu, Powiat Zawierciański na liście lokalizacji najczęściej zamawiających słodycze zajmuje 77  miejsce w Polsce. To i tak nieźle, bo Myszków miejsce 220. Wśród miejsc, w których zamawia się najmniej słodkości, wg pyszne.pl Powiat Myszkowski zajmuje wysokie, bo 8 miejsce, a Powiat Zawierciański na tej mimo wszystko negatywnej liście się nie pojawia. Kto ciekaw, może dla zabawy sam to sprawdzić
https://www.pyszne.pl/odkryj/slodka-mapa-polski/

Czy dane portalu pyszne.pl mają jakąkolwiek wartość informacyjną? Naszym zdaniem żadną. Weszliśmy sprawdzić, co możemy zamówić z dostawą „Zawiercie”.  Do przyjęcia zamówienia przez pyszne.pl gotowych jest  13 lokali, głównie kebaby, sushi, lokale o zwykle nic nie mówiących nam nazwach, na pewno nie z listy najpopularniejszych restauracji, czy barów w Zawierciu.
Z kolei jak zgłodniejecie w Myszkowie na na dowóz przez pyszne.pl oferuje swoje usługi tylko jeden Kebab71. Potwierdza się teza, że choć jedzenie na wynos, zwłaszcza w pandemii, zamawiamy często, to z pewnością nie przez pobierające prowizję portale do zamawiana jedzenia, tylko bezpośrednio w restauracji, barze czy jadłodajni. I tak chyba jest lepiej. 
W artykule wykorzystaliśmy materiały prasowe od pyszne.pl (JotM) 

JotM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe