ZIDENTYFIKOWANO OFIARY POŻARU. BARDZO WYSOKI POZIOM ALKOHOLU U DENATÓW

  • 24.02.2021, 18:48 (aktualizacja 24.02.2021, 19:47)
  • JotM
ZIDENTYFIKOWANO OFIARY POŻARU. BARDZO WYSOKI POZIOM ALKOHOLU  U DENATÓW
(Mrzygłód) W nocy z 15/16 listopada 2020 doszło do śmiertelnego w skutkach pożaru domku letniskowego na posesji w Mrzygłodzie. W pogorzelisku strażacy znaleźli dwa zwęglone ciała. Choć nie było wątpliwości kim są ofiary pożaru, zwłoki były w tak znacznym stopniu spalone, że identyfikacja wymagała badań DNA. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Właściciel nieruchomości na której doszło do śmiertelnego w skutkach pożaru jest znanym przedsiębiorcą, właścicielem kopalni w Siewierzu. A jego sąsiad to jednocześnie jego przyjaciel i pracownik, którego żona jest prokuratorem w Prokuraturze Rejonowej w Myszkowie. Z tego powodu śledztwo w sprawie przyczyn pożaru jak okoliczności śmierci dwóch mężczyzn bada Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Dziś wiemy, że denaci byli w znacznym stopniu nietrzeźwości, co potwierdziły badania toksykologiczne. Choć nie chciano nam podać dokładnej zawartości alkoholu ujawnionego w ciałach ofiar, to osoba związana ze śledztwem użyła sformułowania, że „byli tak pijani, że nie byliby w stanie się ratować”.

Jak potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek obie śmiertelne ofiary pożaru zostały dzięki badaniom DNA (rodziny musiały dostarczyć próbki porównawcze) zostały już zidentyfikowane. Prokuratura potwierdza też informację, że u ofiar stwierdzono znaczną nietrzeźwość, bardzo znaczną. 
Jak mówi prok. Ozimek, ciągle badane są przyczyny pożaru: -Wg opinii biegłego z zakresu pożarnictwa przyczyną pożaru ma być zwarcie instalacji elektrycznej. Nie da się jednak ocenić jej stanu technicznego przed pożarem, właśnie ze względu na całkowite zniszczenie domku. Trwają czynności dotyczące ustalenia, czy budynek, który spłonął, miał odpowiednie pozwolenia na budowę, również w zakresie legalności wykonania w nim instalacji elektrycznej. W tym celu prokuratura zarządała od właściwych instytucji, dostarczenia posiadanych dokumentów dotyczących tego budynku. 
Obie śmiertelne ofiary pożaru to członkowie zarządu firmy Bruk SA należącej do grupy Tribag. (JotM)

JotM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe