DWA ZWĘGLONE CIAŁA U ZNANEGO PRZEDSIĘBIORCY Z SIEWIERZA

  • 30.11.2020, 16:15 (aktualizacja 30.11.2020, 16:21)
  • Jarosław Mazanek
DWA ZWĘGLONE CIAŁA U ZNANEGO PRZEDSIĘBIORCY Z SIEWIERZA KPP Myszków Spalony doszczętnie domek w którym śledczy odkryli dwa zwęglone ciała
(Myszków -Mrzygłód) W nocy z 15/16 listopada na doszło do pożaru domku letniskowego w Mrzygłodzie, który stał na terenie posiadłości znanego przedsiębiorcy z Myszkowa, właściciela firmy Tribag. Tragiczny wymiar tych wydarzeń jest taki, że w pogorzelisku służby ratownicze odkryły dwa zwęglone ciała. Pojawiła się plotka, którą szybko udało nam się zweryfikować, że jest nieprawdziwa, iż jedną z ofiar mógł być znany bokser Dariusz Michalczewski, znajomy właściciela domku, który spłonął. W poniedziałek 16 listopada myszkowska prokuratura, choć nie podała nazwisk ofiar, to jednak zaprzeczyła, aby wśród ofiar była osoba o nazwisku takim, jak znany bokser. Jedna z ofiar śmiertelnych pożaru to były oficer CBŚ o czym napisał były szef tych służb, Paweł Wojtunik.

Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza: -Pożar wybuchł około północy i szybko objął budynek o drewnianej konstrukcji. Dwa ciała które znaleziono w środku były w stanie uniemożliwiającą identyfikację, ze względu na znaczny stopień zwęglenia, ale od właściciela nieruchomości wiemy, że jego gośćmi od piątku byli dwaj znajomi w wieku 37 i 47 lat, z Gliwic i Katowic. Nie ma wśród nich osoby o nazwisku, które pan wymienia.
Właścicielem nieruchomości na której doszło do tragicznego w skutkach pożaru jest Rafał Kołakowski, prezes i udziałowiec firmy Tribag SA. Do Grupy Tribag należy m.in. firma BRUK SA której, członkami zarządu są Maciej Borecki (47) i Łukasz Strączek (37). Informację o tym, że to są właśnie śmiertelne ofiary pożaru w Mrzygłodzie podajemy za Dziennikiem Zachodnim, który cytował byłego posła z Sosnowca Jarosława Piętę. Ten na swoim profilu FB umieścił informację  o tragicznej śmierci Macieja Boreckiego i  Łukasza Strączka.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek o przyczynach pożaru mówi: -Wg wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Biegły ma się wypowiedzieć na temat stanu tej instalacji przed pożarem. Wykluczono zaprószenie ognia z kominka. Przeprowadzono już sekcję zwłok. Wynika z niej, że przyczyną śmierci mężczyzn były rozległe oparzenia, ale stan ciał uniemożliwia ich identyfikację, dlatego od rodziny został pobrany materiał genetyczny do badań porównawczych. Badania toksykologiczne potwierdzą też, czy ofiary pożaru były np. pod wpływem alkoholu.
Jarosław Pięta, były poseł  z Sosnowca tak mówi o zmarłych: -Z Łukaszem (Strączkiem) znałem się dłużej, dziesiątki lat. Zakładał ze mną Platformę Obywatelską, działał w Młodych Demokratach.

Obie ofiary pożaru są ściśle powiązane z właścicielem nieruchomości Rafałem Kołakowskim. Młodszy Łukasz Strączek był członkiem Zarządu BRUK SA z Lisowa, firmy z tzw. Grupy Tribag. Z kolei Maciej Borecki pracował zarówno w Tribag SA oraz firmie ENS z nią powiązaną. Ale co ważne, przed przejściem do biznesu Borecki był oficerem CBŚ. Pisał o tym, po jego śmierci były szef CBA i dyrektor CBŚ Paweł Wojtunik na Twitterze: -To niewyobrażalny szok dla nas, wszystkich przyjaciół oraz kolegów Maćka i Łukasza. Ale także cios dla całego środowiska policyjnego, bo Maciek był kiedyś jednym z najlepszych i najbardziej utalentowanych oficerów CBŚ.
Rafał Kołakowski, u którego doszło do tragicznego pożaru, jest osobą bardzo dobrze znaną nie tylko w Myszkowie. Firma Tribag, której główną działalnością jest produkcja kruszyw drogowych w Siewierzu angażowała się w działalność społeczną, był sponsorem MKS Myszków, a później klubu LKS z Mrzygłodu. Na stronie firmy widnieje kilkadziesiąt podziękowań od parafii, gmin, fundacji i stowarzyszeń. Próbowaliśmy się skontaktować z nim telefonicznie po tych tragicznych wydarzeniach, ale nie odebrał połączenia.

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe