PREZYDENT KONARSKI WYZNACZYŁ DRUGIEGO ZASTĘPCĘ

  • 10.09.2020, 14:24
PREZYDENT KONARSKI WYZNACZYŁ DRUGIEGO ZASTĘPCĘ
(Zawiercie) Nieco ponad dwa tygodnie po powołaniu na stanowisko Zastępcy Prezydenta Zawiercia Małgorzaty Benc, Urząd Miejski w Zawierciu poinformował o kolejnej osobie, która będzie piastowała to stanowisko. Drugim wiceprezydentem została dotychczasowa dyrektor MOPS Justyna Miszczyk.

Konarski wyraźnie wycofuje się ze swoich obietnic, że będzie pracował sam, bez zastępców. W krótkim czasie powołuje drugiego zastępcę! Na początku rządów obecnego prezydenta krytykowaliśmy pomysł zarządzania miastem tej wielkości bez zastępców. Chyba przyznał nam rację!
W poniedziałek, 3 sierpnia Urząd Miejski przekazał, że Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski powołał swojego drugiego zastępcę. Funkcję tę pełnić będzie Justyna Miszczyk, która przez ostatnie półtora roku była dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu.
Studiowała na Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Informatyki i Inżynierii Materiałowej oraz w Wyższej Szkole Biznesu na Wydziale Nauk Stosowanych (specjalizacja z zakresu organizacji i pomocy społecznej). Justyna Miszczyk pracowała w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zawierciu (2004-2007), w firmie Paks’D w Siewierzu, gdzie zajmowała się zamówieniami zagranicznymi oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie jako specjalista ds. obsługi finansowej. Od jesieni 2015 roku pracowała również jako koordynator zadań projektów unijnych w MOPS Zawiercie. Na początku 2019 roku w drodze konkursu została wybrana na dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Na początku sierpnia została Zastępcą Prezydenta Zawiercia. Justynie Miszczyk podlegać będzie Agencja Rozwoju Zawiercia, Wydział Nieruchomości, Gospodarki Miejskiej i Transportu, Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych oraz dobrze jej znany MOPS.
- Znam Justynę Miszczyk od ponad 16 lat. Przez ostatni rok rozwiązała większość problemów w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Teraz będzie nadal pracowała dla dobra wszystkich mieszkańców Zawiercia, ale już w nieco innej roli – przekazuje Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.
Przypomnijmy, że w połowie lipca Zastępcą Prezydenta została Małgorzata Benc, która – jak wówczas informował Urząd Miejski – odpowiadać będzie za ochronę środowiska, edukację i zagospodarowanie przestrzenne. 
(es) Foto: UM Zawiercie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe