JAKIE INICJATYWY KULTURALNE SĄ POTRZEBNE W GMINIE OGRODZIENIEC?

  • 04.08.2020, 13:55 (aktualizacja 04.08.2020, 14:01)
JAKIE INICJATYWY KULTURALNE SĄ POTRZEBNE W GMINIE OGRODZIENIEC? Materiały prasowe/MGOKiS Ogrodzieniec
(Ogrodzieniec) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu prowadzi nabór na realizację inicjatyw kulturalnych. W ramach konkursu mieszkańcy i grupy nieformalne mogą zgłaszać swoje pomysły na wydarzenia z zakresu kultury. Wybranych zostanie kilka projektów, które otrzymają dofinansowanie. Projekty można zgłaszać do poniedziałku 10 sierpnia do godziny 15.00.

Konkurs „Lokalne Inicjatywy Kulturalne w Ogrodzieńcu” ma na celu zwiększenie aktywności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu wśród mieszkańców. Ośrodek Kultury chce wypracować formy współpracy z mieszkańcami, które zwiększą zaangażowanie lokalnej społeczności.

Projekty konkursowe mogą zgłaszać mieszkańcy oraz grupy nieformalne. Każdy wnioskodawca może zgłosić jeden projekt. W ramach konkursu dofinansowane mają zostać od 3 do 7 projektów, a pieniądze pochodzić będą ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz MGOKiS. Maksymalne dofinansowanie, jakie można uzyskać na jeden projekt to 7 tysięcy złotych. Nabór wniosków rozpoczął się w poniedziałek (03.08) i potrwa do 10 sierpnia. Zgodnie z regulaminem konkursu, w inicjatywie należy odwołać się do wyników diagnozy społecznej (dostępne są na stronie Ośrodka Kultury).

Pierwszeństwo przy wyborze będą mieć nowe projekty realizowane przez wnioskodawcę pierwszy raz. MGOKiS oferuje wsparcie przy działaniach promocyjnych, udostępnienie zasobów lokalowych, kadrowych, sprzęt i obsługę techniczną.

Projekty można zgłaszać osobiście w sekretariacie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu (Plac Wolności 24) lub wysyłając maila na adres [email protected], korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej MGOKiS. Czas na składanie projektów upływa w poniedziałek, 10 sierpnia o godzinie 15.00. Co ważne, rozpatrywane będą tylko te projekty, które zostaną złożone na oryginalnym formularzu aplikacyjnym. Osoby zainteresowane złożeniem projektu, mogą go skonsultować pod kątem poprawności formalnej i zgodności z regulaminem. Konsultacje odbywać się mają od 4 do 7 sierpnia w godzinach 10.00-13.00 i prowadzone są telefonicznie pod numerem 32 67 32 044.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 10 września. Lista projektów wybranych do dofinansowania będzie opublikowana na stronie Ośrodka Kultury.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz diagnoza zasobów i potencjałów kulturotwórczych realizowana w ramach projektu Lokalne Inicjatywy Kulturalne w Ogrodzieńcu dostępne są na stronie internetowej MGOKiS pod adresem http://www.mgokis.ogrodzieniec.pl/aktualnosci/2018.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe