OSA NA LATO BARDZO SIĘ PRZYDA

  • 25.07.2020, 16:42 (aktualizacja 26.07.2020, 23:29)
OSA NA LATO BARDZO SIĘ PRZYDA
(Mokrus, gm. Ogrodzieniec) Podczas tegorocznych wakacji dzieci oraz dorośli mieszkańcy Mokrusa będą mieli świetne miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Pod koniec czerwca dokonano uroczystego otwarcia Otwartej Strefy Aktywności. Znajduje się tam plac zabaw oraz plenerowa siłownia. Plac zabaw zostanie dodatkowo doposażony - tak zdecydowali mieszkańcy podczas zebrania wiejskiego. Środki z funduszu sołeckiego postanowiono przeznaczyć na ten cel, zamiast na - jak początkowo planowano - letni wyjazd dla dzieci.

W czwartek, 25 czerwca przecięto wstęgę przed nowo powstałą Otwarta Strefą Aktywności (OSA) w Mokrusie, na którą składa się siłownia plenerowa i plac zabaw. Tego dnia dokonano również otwarcia ul. Akacjowej, czyli drogi na tzw. Huby. Oba miejsca poświęcił ks. proboszcz Krzysztof Knap. W czerwcowym otwarciu uczestniczyli burmistrz Anna Pilarczyk, sekretarz gminy Maria Milejska, radna Wioletta Baran, sołtys Mokrusa Sławomir Szlachta oraz mieszkańcy.
- Pani Burmistrz w podziękowaniu za nowy plac zabaw otrzymała od dzieci Order Uśmiechu, ale najpierw musiała wypić sok z cytryny. Zadanie wykonała wyśmienicie, za co została uhonorowana orderem wraz z certyfikatem - przekazuje Urząd Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu.
Tego samego dnia odbyło się zebranie wiejskie. Mieszkańcy zdecydowali, że środki z funduszu sołeckiego na 2020 rok zostaną przeznaczone na inny cel, niż początkowo planowano. Pieniądze miały być przeznaczone na wakacyjny wyjazd dla najmłodszych. Jednak ze względu na stan epidemii i związane z nim ryzyko, postanowiono zrezygnować z pomysłu wyjazdu dla dzieci. Zamiast tego fundusz sołecki umożliwi zakup dodatkowego wyposażenia nowego placu zabaw - pojawić ma się między innymi altana, która służyć ma wszystkim mieszkańcom.
Po zebraniu wiejskim odbył się piknik. Przed mieszkańcami wystąpił Andrzej Kaim z Domu Kultury w Ogrodzieńcu. Były grill i słodkie niespodzianki dla najmłodszych. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu przygotował zabawę, która miała wskazać potrzeby kulturalne i społeczne dzieci. W przygotowanej księdze napisały, co ich zdaniem powinno powstać w gminie Ogrodzieniec. Życzenia zanotowały też na kartkach. Przypięły je do balonów i wypuściły do nieba. Może uda się spełnić marzenia dzieci? (es) Foto: UMiG Ogrodzieniec. 

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe