MInister Woś dzisiaj na zamku w Podzamczu

  • 01.07.2020, 09:25 (aktualizacja 01.07.2020, 10:55)
  • Jarosław Mazanek
MInister Woś dzisiaj na zamku w Podzamczu
1 lipca o 16:30 Minister Środowiska Michał Woś i Burmistrz MiG Ogrodzieniec Anna Pilarczyk będą rozmawiać na zamku w Podzamczu o kopalni rud cynku i ołowiu którą chce wybudować firma Rathdowney.

Min. Woś na zaproszenie burmistrz Ogrodzieńca będzie rozmawiał z mieszkańcami o planach budowy kopalni rud cynku i ołowiu. Niedawno na bryfingu prasowym w Katowicach minister Woś ogłosił, że firmie Rathdowney nie przedłuży koncesji badawczej. Krytykowaliśmy nie tyle samą decyzję, co jej formę. Inwestor, który wydał już ok. 100 mln zł na badania, dowiedział się o decyzji ministra z mediów. 

Możemy się spodziewać, że min. Woś w Podzamczu będzie mówił o powodach tej decyzji. 

Środowisko czy Duda 2020?

Na profilu FB ministra ukazało się jednak takie zaproszenie na spotkanie:

Czyli wyraźnie konstytucyjny minister występuje tu w roli osoby promującej kandydata Andrzeja Dudę. W dole plakatu jest nawet informacja, że plakat finansowany ze środków komitetu wyborczego. Temat kopalni rud cynku i ołowiu, obaw części mieszkańców związanych z tą inwestycją ewidentnie ma być więc wykorzystany do kampanii A. Dudy. 

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe