PONAD 1,5 MILIONA ZGŁOSZEŃ W KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  • 29.06.2020, 16:50
  • red
Od października 2016 roku dla wszystkich obywateli dostępna jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja służyć ma informowaniu policji o zagrożeniach w naszej okolicy. Każdego dnia za pomocą aplikacji obywatele zgłaszają ponad 1100 zagrożeń. Współpraca mieszkańców i mundurowych wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa. Dzięki KMZB można nie tylko przekazać informację policjantom. Za jej pośrednictwem funkcjonariusze informują o działaniach, które podejmują.

- Najczęściej wybieranymi przez użytkowników kategoriami zagrożeń są: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Zagrożeń w tych kategoriach odnotowano ponad milion, co stanowi 70% wszystkich naniesionych zagrożeń na KMZB – informuje policja.
Aplikacja jest cały czas modyfikowana. Już w czasie jej funkcjonowania rozszerzono katalog kategorii, które mogą zaznaczać mieszkańcy. Pojawiły się np. „wałęsające się bezpańskie psy| oraz „miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. W tej chwili w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa są 24 kategorie zdarzeń. Narzędzie pozwala na anonimowe zgłaszanie zdarzeń, które nie wymagają pilnej interwencji. W sytuacjach nagłych należy dzwonić na numery alarmowe. 22 maja liczba dokonanych zgłoszeń przekroczyła 1,5 miliona. (es)

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe