WSZYSCY MUSIMY OSZCZĘDZAĆ WODĘ

  • 14.05.2020, 10:59 (aktualizacja 14.05.2020, 11:07)
WSZYSCY MUSIMY OSZCZĘDZAĆ WODĘ
ody. Na to, jak duże będą skutki suszy wpływ mamy wszyscy. Należy oszczędzać wodę i zrezygnować z podlewania trawników i ogródków. Ważne jest też zatrzymywane wód opadowych do celów gospodarczych. Biorąc pod uwagę niedobory wody, zadbane trawniki i przydomowe ogródki naprawdę nie mają znaczenia.

Niewielkie opady deszczu, zima, której w zasadzie nie było i niski stan wód mogą stanowić dla nas zapewnienie, że czeka nas susza. W zasadzie już trwa. Niektórzy przewidują, że tegoroczna susza będzie największą od blisko 50 lat. Odczujemy ją wszyscy.
To, co robimy każdego dnia może mieć wpływ nie na samą suszę, ale na rozmiar jej skutków. Informuje o tym między innymi Ministerstwo Rolnictwa, przekonując, że nie ma warunków do tego, by podlewać trawniki i ogródki. Bardzo ważne jest to, by oszczędzać wodę i rozsądnie ją wykorzystywać.
O podjęcie kroków, mających na celu zmniejszenie skutków suszy apeluje Ministerstwo Rolnictwa. Choć może nam się wydawać, że oszczędzanie wody w naszych domach to niewiele, ale w skali całego kraju może to przynieść miliony lub dziesiątki milionów litrów wody.
Susza skutkować może wzrostem cen żywności, co spowodowane jest spadkiem produkcji roślinnej i ograniczoną dostępnością pasz. Oszczędzanie wody jest więc w interesie nas wszystkich, a susza nie jest tylko problemem rolników. (es)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe