KWARANTANNA NIE OBEJMUJE PSICH ODCHODÓW

  • 01.05.2020, 12:51 (aktualizacja 01.05.2020, 12:54)
  • Jaroslaw Mazanek
KWARANTANNA NIE OBEJMUJE PSICH ODCHODÓW
(Łazy) Urząd Miejski w Łazach przypomina swoim mieszkańcom o ciążącym na nich obowiązku sprzątania po swoich czworonogach. Za pozostawienie na trawniku „niespodzianki” grozi mandat w wysokości nawet 500 złotych.

Każdy właściciel psa musi sprzątać po swoim pupilu. Obowiązek ten wynika z regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łazy z lutego 2017 roku. Zgodnie z nim mieszkańcy muszą sprzątać po swoich czworonożnych przyjaciołach w obiektach i na terenach użytku publicznego, np. na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych. Prócz tego o obowiązku sprzątania po psie mówi również kodeks wykroczeń. Ci, którzy uchylają się od tego obowiązku mogą otrzymać mandat w wysokości do 500 złotych. Psie nieczystości można wyrzucać do koszy na odpady komunalne. 
 

Jaroslaw Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe