Zwierzęta w potrzebie!

  • 01.05.2020, 11:13
Zwierzęta w potrzebie!
Pandemia, to trudny czas dla nas, ale też dla zwierząt. Chociaż zwierzętom nie grozi koronawirus (choć jest przypadek zakażenia tygrysa w ZOO w USA od… człowieka), to na pewno w wielu schroniskach zabrakło dla nich... jedzenia i leków. Dużo schronisk utraciło bowiem sponsorów, którzy walczą przede wszystkim o przetrwanie własnych firm i zabezpieczenie bytu swoim pracownikom. W tych krytycznych momentach opiekunowie zwierząt liczą na naszą pomoc - jak znana i szanowana Fundacja „Centaurus” ratująca konie. Zapaść finansowa schronisk skłoniła nas by zapytać co możemy zrobić dla naszego, lokalnego azylu:

Gazeta Myszkowska: W obecnej ponurej rzeczywistości wiele schronisk utraciło sponsorów. Zwierzęta w azylach głodują - jak choćby konie będące pod opieką „Centaurusa”. Czy wasze schronisko ma wystarczające środki do przetrwania?
Patrycja Kucia pracownik Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu, Prezes Fundacji Pomocy Zwierzętom„Do Serca Przytul Psa”: -Nasze schronisko  zabezpieczyło się w mięso i suchą karmę dla psów na około 2 miesiące. Na szczęście dostawy przyjeżdżają bez większych opóźnień, czego początkowo bardzo się obawialiśmy. Jest to trudny czas dla nas jak i dla osób, które wspierają bezdomne zwierzęta. Od prawie miesiąca ze względu na pandemię nie działa u nas wolontariat i z tego powodu bardzo ubolewamy. Dlatego cieplutko pozdrawiamy naszych Wolo i do zobaczenia jak najszybciej :)

GM: Jak można pomóc waszym zwierzętom w przetrwaniu pandemii? 
Patrycja Kucia: -Jeśli ktoś miałby ochotę wesprzeć nas może wysłać karmę, olej, witaminy, przysmaki na adres schroniska - ponadto zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB  gdzie informujemy na bieżąco o potrzebach.
GM: W ubiegłym miesiącu na ul. Sikorskiego mężczyzna strzelał do psa*, co zauważyli świadkowie, którzy powiadomili policję. Internauci twierdzą, że to nie pierwsze bestialstwo tego typu w Myszkowie. Często trafiają do was psy skrzywdzone przez człowieka?
-Niestety bardzo dużo psów i kotów, które trafiają do schroniska ma w swoim ciele śruty. Uważamy, że każdy zwierzak, który do nas trafia jest w pewnym stopniu skrzywdzony przez człowieka dlatego, że został przez niego porzucony! 
GM: Na szczęście jest też wiele szlachetnych odruchów, czy ostatnio jakaś szczęśliwa historia utkwiła wam w pamięci?
 -W ostatnich dniach znalazł  dom najdłużej przebywający u nas psiak  Rudy (od stycznia 2018 roku w schronisku), który znalazł cudowny domek w Tychach i ma się świetnie. A jego nowa właścicielka rekompensuje mu lata spędzone w schronisku. Jesteśmy wzruszeni postawą pani, która nie wybrała młodego i ładnego psiaka, a zdecydowała się uratować Rudego i dać mu ciepły kąt.

GM: Dużo się mówi o szczególnych okresach porzucania zwierząt domowych. Czy w Zawierciu, Myszkowie, jest taki problem? Czy w obecnym czasie więcej zwierząt jest porzucanych?
 -Co roku  najgorszym okresem są wakacje. W obecnej sytuacji nie odnotowaliśmy wzrostu porzucanych zwierząt choć i tak co miesiąc trafia ich pod naszą opiekę dużo.

Rozmawiała Natalia Mądry

*W numerze 13 (27.03.-2.04. 2020r) „Gazety Myszkowskiej”, w art. „Policja szuka postrzelonego kundelka”, opublikowaliśmy apel Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie o pomoc w znalezieniu małego kundelka, który 21 marca br. został postrzelony przy ul. Sikorskiego w Myszkowie. 
Dzięki świadkowi zdarzenia, sprawca został wskazany. Mężczyźnie odebrano broń, policja wszczęła postępowanie. Nie znamy ciągle losu postrzelonego psa. 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kurierzawiercianski.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe