Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 03:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
DNI ŁAZ PRZYCIĄGNĘŁY TŁUMY
DNI ŁAZ PRZYCIĄGNĘŁY TŁUMY
(Łazy) Dni Łaz, czyli święto Kupały to impreza, która co roku przyciąga nad zalew Mitręga tłumy mieszkańców. Tak było i tym razem. Organizatorzy dbając, aby tradycji stało się zadość urządzili Noc Świętojańską. Gdy zapłonęły ogniska zapanowała niesamowita atmosfera. Gwiazdą pierwszego dnia imprezy (30.06) była Ania Wyszkoni. 28.07.2018 12:20
Reklama
Reklama
DNI ZAWIERCIA 2018 - SPORTOWO I MUZYCZNIE
DNI ZAWIERCIA 2018 - SPORTOWO I MUZYCZNIE
(Zawiercie) Tegoroczne Dni Zawiercia już za nami. Przed zawierciańską publicznością zagrali tacy artyści jak Ewa Farna, Organek, Marek Piekarczyk oraz zespoły Hutnik – Band, Full Light oraz Fancy A. W niedzielne popołudnie mieszkańcy mogli podziwiać kadryl na koniach w wykonaniu sekcji sportowej Jurajskiego Szwadronu Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego oraz wysłuchać występu uczniów Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej. Imprezami towarzyszącymi Dniom Zawiercia 2018 były Noc Bibliotek oraz „Bitwa o Jurę” Gala K1 Polish Fight Night. 30.06.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
„MOTYLKI” Z SZÓSTKI PATRIOTYCZNIE
„MOTYLKI” Z SZÓSTKI PATRIOTYCZNIE
(Zawiercie) Rok 2018 jest wyjątkowy dla wszystkich Polaków, a 100-lecie niepodległości naszego kraju jest świętowane na wiele różnych sposobów i to przez cały rok, nie tylko 11 listopada. Wyjątku nie stanowią przedszkolaki z zawierciańskiej szóstki. Motylki, czyli najstarsza grupa z Przedszkola Nr 6 w Zawierciu przygotowała dla swoich młodszych koleżanek i kolegów specjalny występ. Piosenki i wiersze stanowiły świetną oprawę dla ciekawej lekcji patriotyzmu. 31.05.2018 12:20
Reklama
O EKOLOGII W PRZEDSZKOLU
O EKOLOGII W PRZEDSZKOLU
​​​​​​​(Zawiercie) Międzynarodowy Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, świętowały również przedszkolaki z zawierciańskiej szóstki. Z okazji ekologicznego święta dzieci przypomniały sobie o najważniejszych zasadach, jakimi powinny się na co dzień kierować, by dbać o swoje otoczenie. Obchody były również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej. 22.05.2018 12:20
Reklama
Reklama
NAJPIĘKNIEJSZE PILICKIE PALMY
NAJPIĘKNIEJSZE PILICKIE PALMY
​​​​​​​(Pilica) W Niedzielę Palmową 25 marca w Pilicy odbyły się konkursy na najpiękniejsze palmy wielkanocne. Mieszkańcy prezentowali swoje imponujące prace w ramach dwóch konkursów. Jeden zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy Pilica, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Klasztor oo. Franciszkanów, drugi natomiast odbył się w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Kidowie. Do obu konkursów zgłoszono łącznie prawie 60 palm wielkanocnych. Wyłonienie zwycięzców z całą pewnością było trudnym zadaniem, bowiem każda piękna palma zasługiwała na uznanie. 14.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ZAPACHNIAŁO WIELKANOCĄ
ZAPACHNIAŁO WIELKANOCĄ
(Łazy) 24 marca przy fontannie w Łazach odbył się wyjątkowy kiermasz. Wystawcy ze świątecznymi towarami i niespodziankami pojawili się w centrum miasta. Podczas imprezy każdy z uczestników mógł zaopatrzyć się w dostępne artykuły związane z tematyką świąt i nabyć produkty wykonane bardzo często przez twórców regionalnych. 12.04.2018 12:20
Reklama
TRADYCYJNY JARMARK WIELKANOCNY NA SIEWIERSKIM RYNKU
TRADYCYJNY JARMARK WIELKANOCNY NA SIEWIERSKIM RYNKU
(Siewierz) W sobotę 24 marca na rynku w Siewierzu odbył się tradycyjny jarmark wielkanocny. Uczestnicy corocznego wydarzenia, wpisującego się na stałe w kalendarz miasta, mieli okazję przyjrzeć się z bliska kuchennym poczynaniom Jana Kuronia oraz skorzystać z oferty kilkudziesięciu wystawców. Nie zabrakło oczywiście części artystycznej, podczas której wystąpili lokalni artyści, promujący regionalny folklor. Ponadto można było z Rynku na zamek w Siewierzu niecodziennym środkiem transportu – „Siewierskim Ekspresem”. 11.04.2018 12:20
Reklama
ZIMOWA AURA NIE PRZESZKODZIŁA „MŁODYM W AKCJI”
ZIMOWA AURA NIE PRZESZKODZIŁA „MŁODYM W AKCJI”
(Zawiercie) W ubiegły piątek na Starym Rynku uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej zorganizowali jarmark wielkanocny. Choć tego dnia pogoda nie rozpieszczała, to świąteczny kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem. Na stoiskach wystawców – zarówno tych z Zawiercia, powiatu zawierciańskiego, jak i dalszych miast, np. z Rudy Śląskiej – można było zakupić w zasadzie wszystko – od wielkanocnych wypieków, przez świąteczne ozdoby, rękodzieło, po watę cukrową i popcorn. 05.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ
BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ
​​​​​​​(Zawiercie) 7 marca w Novej Rivierze Dzień Kobiet świętował zawierciański oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Na sali bawiło się około 200 osób. Gości przywitała przewodnicząca oddziału Janina Krasoń. 28.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
KOBIETA PIĘKNA I ZDROWA
KOBIETA PIĘKNA I ZDROWA
(Zawiercie) W ubiegłą niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu odbyły się obchody Dnia Kobiet. Kilkugodzinna impreza zorganizowana przez posłankę Annę Nemś cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkanek Zawiercia i okolic. Trudno się temu dziwić, bowiem panie mogły skorzystać między innymi z darmowych badań medycznych, konsultacji dietetycznych, jak również skosztować przysmaków, które w swojej ofercie mają lokalne firmy. Popołudniu wszystkie uczestniczki (jak również towarzyszący im uczestnicy) mogli zrelaksować się, oglądając polską komedię romantyczną w zawierciańskim kinie. 20.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama