Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 15:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kulturalnik

Reklama
GOSPODYNIE EUROPEJKAMI
GOSPODYNIE EUROPEJKAMI
(Zawiercie) 400 osób wzięło udział w Europejskim Dniu Kobiet, który już po raz szósty zawitał do Zawiercia. Organizatorami imprezy, która odbyła się 6 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” byli europosłanka Małgorzata Handzlik i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego Jarosław Kleszczewski. Spotkanie przebiegło w biesiadnym klimacie, a na scenie królowały zespoły folklorystyczne z Kół Gospodyń Wiejskich. 19.03.2010 11:53
Reklama
Reklama
ROSNĄ NOWI POLICJANCI
ROSNĄ NOWI POLICJANCI
(Zawiercie) W środę, 24 lutego Komendę Powiatową Policji w Zawierciu odwiedziły dzieci z pobliskiego zimowiska. Funkcjonariusze oprowadzili najmłodszych po jednostce i pokazali, na czym polega codzienna praca policjanta. 12.03.2010 12:07
Reklama
Reklama
Reklama
MALI MISTRZOWIE RECYTACJI
MALI MISTRZOWIE RECYTACJI
(Zawiercie) 2 i 3 marca w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu odbyły się miejsko – powiatowe eliminacje XXII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. Swoje umiejętności na scenie zaprezentowało 78 młodych deklamatorów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Teraz mali mistrzowie recytacji, czyli Klaudia Kochman, Jakub Kowalik, Kaja Burzyńska, Jakub Jurczak, Kinga Szlachta, Kamila Szwej zmierzą się podczas regionalnego konkursu, który odbędzie się w Częstochowie.   12.03.2010 12:02
Reklama
STRAŻAK ZAWSZE RĘKĘ PODA
STRAŻAK ZAWSZE RĘKĘ PODA
(Włodowice) 23 lutego zakończyły się gminne eliminacje do XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego pod hasłem: „Wiatr, wypadek, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda”, które odbyły się w Urzędzie Gminy Włodowice. 12.03.2010 11:56
Reklama
Reklama
SZCZĘŚLIWE FERIE
SZCZĘŚLIWE FERIE
(Poręba) Turnieje sportowe, konkursy plastyczne i recytatorskie, zajęcia edukacyjne, warsztaty plastyczne, zajęcia wokalno – muzyczne, emisje bajek dla dzieci, pokaz iluzji – na to wszystko mogli liczyć uczestnicy ferii zimowych zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Porębie. Jak zwykle największą popularnością cieszyły się te atrakcje, które połączone były z rywalizacją. Łącznie we wszystkich zabawach wzięło udział 100 uczestników. 12.03.2010 11:53
Reklama
Reklama
Reklama
KAMERA, AKCJA: KRĘCIMY LIP DUBA!
KAMERA, AKCJA: KRĘCIMY LIP DUBA!
(Zawiercie) Szkoła nie musi być nudna. Może oryginalnie promować siebie i swoich uczniów. Nowoczesny sposób na fantastyczną zabawę i lansowanie własnego stylu znalazła młodzież z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Zawierciu. 9 marca uczniowie nakręcili pierwszy w historii naszego powiatu lip dup. 12.03.2010 10:50
Reklama
Z JURY W GÓRY JUŻ ZA NAMI
Z JURY W GÓRY JUŻ ZA NAMI
(Zawiercie) 26 i 27 lutego zawierciański Miejski Ośrodek Kultury gościł wielu znamienitych gości – podróżników, wspinaczy. Większość z nich zanim wyruszyło w wielkie góry, najpierw pokochało naszą Jurę. W tym roku spotkanie z eksploratorami bliskich i dalekich zakątków świata, fotografią i filmem górskim pn. „Z Jury w Góry” odbyło się już po raz szósty i dało wszystkim niezapomniane wrażenia głównie z powodu wyjątkowego gościa tegorocznej imprezy - znanej dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej. 05.03.2010 13:11
Reklama
STRAŻACY I RATOWNICY WOPR ĆWICZYLI NAD ZALEWEM W SIAMOSZYCACH
STRAŻACY I RATOWNICY WOPR ĆWICZYLI NAD ZALEWEM W SIAMOSZYCACH
(Siamoszyce) O tym, jak bardzo zdradliwy może być o tej porze roku lód przekonywali strażacy i ratownicy podczas wspólnych ćwiczeń przeprowadzonych 26 lutego na zalewie w Siamoszycach. Zimna woda odbiera człowiekowi ciepło 25 razy szybciej niż mroźne powietrze, dlatego tak cenna jest każda minuta, by uratować kogoś, kto wpadł pod warstwę zlodowaciałej powierzchni. Najważniejsze, aby w takiej sytuacji nie tracić zimnej krwi. 05.03.2010 13:09
Reklama
Reklama
KSIĄŻKA NIE MUSI BYĆ NUDNA
KSIĄŻKA NIE MUSI BYĆ NUDNA
(Zawiercie) Właśnie zakończyły się zajęcia z głośnego czytania przeprowadzane przez Księgarnię Edukacyjną przy ulicy 3 Maja 25 w Zawierciu. Ta nietypowa propozycja na spędzenie tegorocznych ferii cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkolaków jak i uczniów szkół podstawowych. Jak pokazały zajęcia, ferie z książką wcale nie muszą być nudne. 05.03.2010 13:05
Reklama
Reklama
WERNISAŻ 16 LETNIEJ MAGDY POLKOWSKIEJ
WERNISAŻ 16 LETNIEJ MAGDY POLKOWSKIEJ
(Szczekociny) 27 lutego br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szczekocinach odbył się wernisaż prac plastycznych Magdaleny Polkowskiej - szesnastoletniej uczennicy I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Szczekocinach. Jej opiekunką od kl. IV jest Urszula Pytlarska - instruktorka z MGOK-u. 05.03.2010 12:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama