Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 9 maja 2026 02:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Naturalne sposoby i zioła na odporność

Odporności to podstawa dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki odporności możemy żyć dłużej i dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Na długotrwały stan wysokiej odporności składa się kilka czynników. W pierwszej kolejności jest to dobre odżywianie. Dieta bogata w witaminy i minerały oraz zrównoważona pod kontem ilości dostarczanych węglowodanów, tłuszczów, białek. Ale nie zawsze jest możliwość żeby jeść tylko eko żywność. Poza tym wpływają na nas czynniki zewnętrzne stres, zbyt krótki sen, wyczerpanie energetyczne, przez co naturalne sposoby i zioła na odporność są dla nas cennym wsparciem. Poniżej kilka rad oraz kilka ziół które warto mieć w swojej domowej ziołowej apteczce.
  • 10.08.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Naturalne sposoby i zioła na odporność

Grzyb który odtruwa

Chaga - Grzyb chaga posiada właściwości oczyszczające, wzmacniające układ odpornościowy, przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe (związki o działaniu przeciwnowotworowym to: inotodiol i lanosterol), przeciwwirusowe, obniżające ciśnienie krwi, zwiększające liczbę erytrocytów (czerwone krwinki) i limfocytów, regulujące poziom cukru we krwi, osłaniające i wspomagające odtruwanie wątroby, przeciwutleniające, zmniejszające nadmierną potliwość oraz przeciwgorączkowe. Co ciekawe od 90 lat ta substancja jest badana ze względu na swe przeciwnowotworowe i antywirusowe działania. 

Indiański mocarz

Gorzknik kanadyjski (Hydrastis canadensis) jest jednym z najbardziej popularnych ziół na kontynencie północnoamerykańskim. Stosowany był od dawna przez plemiona Indian ze względu na swój korzystny wpływ na organizm. Gorzknik wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Miód

Miód –  ma wiele zastosowań i warto go mieć w domu o każdej porze roku . Wspiera serce i naczynia krwionośne, posiada właściwości odtruwające, antybiotyczne, przeciwzapalne, pielęgnacyjne. Dodatkowo Wspiera pobudzanie czynności szpiku kostnego, pracę wątroby, nerek, żołądka, układu nerwowego i oddechowego.  A mleko z miodem zawsze smakuje wyśmienicie.

I nie tylko miód

Propolis – jest znany i cenionym produktem pszczelim. Jest polecany osobom które chcą wspierać swoją odporność zwłaszcza w okresach zwiększonego ryzyka zachorowań. Zawarte w propolisie składniki pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

To tylko niektóre z szerokiego wachlarza środków jakie daje oferuje nam natura abyśmy mogli wspierać odporność naszego organizmu. Pamiętajcie że profilaktyka oraz naturalne sposoby i zioła na odporność pozwolą wam unikać infekcji. To w dobie pandemii priorytet i sprawa szczególnie ważna ze względu na nasze rodzin.

Więcej informacji jak zadbać o odporność znajdziecie na stronie ziołowego sklepu online  www.ziolowepogotowie.pl Tam także do nabycia wymienione w artykule produkty. Zapraszam również na moje profile na FB i IG @ziolowepogotowie

Do zobaczenia i zdrowia dla wszystkich. Marcin Stefański – Ziołowe Pogotowie

Wszystkie treści przedstawione w artykule, na stronie Ziołowe Pogotowie oraz powiązanych z nią profilach w mediach społecznościowych mają jedynie wartość informacyjną, edukacyjną i przedstawiają osobiste opinie autora. Pod żadnym pozorem nie mogą zastąpić indywidualnej porady farmaceutycznej, lekarskiej, położniczej, psychologicznej, ani żadnej innej.

--- Artykuł sponsorowany ---


ReklamaBiuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą.Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30Źródło komentarza: BRUDASYAutor komentarza: markoTreść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł.Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33Źródło komentarza: BRUDASYAutor komentarza: NauczycielkaTreść komentarza: A co ze szkołą była w niej kontrola? Ja jestem emerytowaną nauczycielką w szkole, w której pracowałam dyżur w szatni na przerwie pełniła jedna z Pań sprzątających (często pomagała mniejszym dzieciom ubrać się) a na korytarzu dyżurują nauczyciele. W szatniach dzieją się „różne” sytuacje. Swoją droga mam nadzieję że ta pani w Policji nie zostanie tylko będzie usunięta.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 17:47Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIEAutor komentarza: NadiaTreść komentarza: Biedne zwierzęta,to jest miejsce bytowania rzadkich gatunków ptaków. Pięknie dbamy o ekologię,a te 259.miejsc pracy? No cóż ,nie każdy ma ambicję pracować jako robotnik czy też kasjer -sprzedawca w kolejnym supermarkecie.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:43Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność
Reklama
Reklama
Reklama