Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 23 marca 2026 20:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

AMONITKI Z ZAWIERCIA NA KILOGRAMY

Ciasteczka bezowe „Amonitki z Zawiercia” miały już swoją ogólnopolską premierę podczas Targów w Poznaniu. Mieszkańcom Zawiercia ten regionalny produkt również przypadł do gustu. Niedawno amonitowe słodkości trafiły na rynek detaliczny. Są już dostępne w 5 sklepach PSS Społem w Zawierciu.
Podziel się
Oceń

Ciasteczka bezowe „Amonitki z Zawiercia” miały już swoją ogólnopolską premierę podczas Targów w Poznaniu. Mieszkańcom Zawiercia ten regionalny produkt również przypadł do gustu. Niedawno amonitowe słodkości trafiły na rynek detaliczny. Są już dostępne w 5 sklepach PSS Społem w Zawierciu.

 

Amonitki – ciasteczka promujące Zawiercie być może niedługo staną się tak silnym symbolem miasta, jak wadowickie kremówki czy toruńskie pierniki. Pomysłodawcy tej słodkiej pamiątki z regionu zapewniają, że to dopiero początek wielkiej produkcji amonitkowej. Wciąż trwają prace nad czekoladowymi amonitami i kruchymi ciasteczkami. Bezy, które zyskały już sympatię zawiercian, trafiły już do 5 sklepów PSS Społem.

 

- Ciasteczka sprzedajemy już od ubiegłego tygodnia. Klienci pytają o ten produkt. Widać, że amonitki cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi sprzedawczyni.

 

Amonitki za 33zł/kg można już kupić w delikatesach „Centrum” przy ul. Gen. Sikorskiego 22, w sklepie „Nasz Dom” przy ul.Paderewskiego 14, cukierni „Bajka” przy ul. Paderewskiego 27, a także w delikatesach przy ul. Oświatowej 15 i ul. Stary Rynek 4.

 

Amonitki dostępne będą tylko w naszym regionie. Nie pojawią się w sprzedaży ogólnokrajowej głównie ze względu na to, że koszt ich produkcji jest znacznie większy niż ciastek seryjnych, produkowanych przez duże koncerny cukiernicze. Jeśli cena amonitków zostałaby dopasowana do cen rynkowych, to stałoby się to nieopłacalne. (JB)


Napisz komentarz

Komentarze

Andrzej 29.09.2025 14:40
Czy są wciąż dostępne?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NadiaTreść komentarza: Biedne zwierzęta,to jest miejsce bytowania rzadkich gatunków ptaków. Pięknie dbamy o ekologię,a te 259.miejsc pracy? No cóż ,nie każdy ma ambicję pracować jako robotnik czy też kasjer -sprzedawca w kolejnym supermarkecie.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:43Źródło komentarza: Miliard złotych dla Elemental na projekt w ZawierciuAutor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: Eon MózgTreść komentarza: Tymczasem moja matka, która jest ŚJ jako jedna z niewielu w rodzinie, przez wiele lat organizowała duże spotkania rodzinne. Pozostali albo nic, albo w bardzo wąskim gronie. Wiele obiegowych opinii o ŚJ w praktyce się nie potwierdza. A przyczyny rozluźniania więzi w rodzinie są bardzo różne, często to szalone tempo życia, a ktoś błędnie może wiązać to z czymś innym.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 21:52Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Popieramy bojkot Polmleku! Też tak robimy. Im więcej świadomych konsumentów, tym mniej byłoby takich spraw. Warto w sklepie patrzeć nie tylko na nazwę handlową produktu, ale również kto to wyprodukował. Tak jest np. z masłem produkowanym przez Polmlek, ale pod nazwą własną dyskontu.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 15:09Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: zaqTreść komentarza: świetna reklama ;) nie kupię nic produkowanego przez "polmlek"Data dodania komentarza: 18.02.2026, 13:37Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCIN
Reklama
Reklama
Reklama