Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 16 czerwca 2026 18:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

WYSTARCZYŁY TRZY SETY NA SKRĘ

W sobotę 2 listopada siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali drużynę PGE GiEK Skry Bełchatów w kolejnym meczu PlusLigi. Sobotni mecz był rozgrywany w ramach dziesiątej kolejki siatkarskiej PlusLigi i zakończyło się wygrana Zawiercia 3:0.
Podziel się
Oceń

W sobotę 2 listopada siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali drużynę PGE GiEK Skry Bełchatów w kolejnym meczu PlusLigi. Sobotni mecz był rozgrywany w ramach dziesiątej kolejki siatkarskiej PlusLigi i zakończyło się wygrana Zawiercia 3:0.

Początek meczu określany hitem kolejki był wyrównany, a akcje przebiegały punkt za punkt. Dopiero as Kwolka dał gospodarzom przewagę 11:9. Po chwili Bieniek również dołożył punkt z zagrywki i przewaga wynosiła już trzy oczka. W końcowej fazie seta Miguela Tavaresa dołożył dwa bezpośrednie punkty zza linii końcowej i Jurajscy Rycerze prowadzili już 22:15. Pierwszą partię zakończył Karol Butryn przy wyniku 25:15.

Początek drugiego seta również był dość wyrównany z lekką przewagą goście. Ale blok Tavaresa na Miranie Kujundžiciu pozwolił Aluronowi wyrównać na 5:5. Gra na styku toczył się do końcówki seta. Przy wyniku 20:20 Butryn zdobywa punkt na przewagę Zawiercia. Chwilę później 23:20, gdy potężną bombą z pola serwisowego nie dał szans przyjmującym Skry, a Gladyr dołoży blok na Aminie i było 24:20. Seta zakończył Kwolek atakiem z drugiej linii.

Trzeci seta to dobra gra Aluronu i szybko zdobyte prowadzenie 6:2 w czym pomogły asy Tavaresa i Bieńka. Przy zagrywce Wiśniewskiego bełchatowianom udało się dojść na punkt. A gdy w polu zagrywki pojawił się Bartłomiej Lemański goście doprowadzili do remisu. Bełchatowianie objęli nawet na chwilę prowadzenie po bloku Kujundžicia na Butrynie, ale zawierciański atakujący zrehabilitował się chwilę później skuteczną kontrą. Po asach  Russella oraz Gladyra Aluron wyszedł na prowadzenie 18:15. Przy zagrywce Bieńka gospodarze wygrali jeszcze trzy następne akcje. Pierwszego meczbola wywalczył po skutecznym ataku Kwolek. A mecz technicznym zagraniem zakończył Russell przy wyniku 25:20.

W najbliższą sobotę 9 listopada o godzinie 17:30 siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrają wyjazdowy mecz jedenastej kolejki w PlusLidze. Ich rywalem będzie drużyna Ślepsk Malow Suwałki.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares Rodrigues, Kwolek, Russell, Bieniek, Gladyr, Butryn, Perry (libero) oraz Markiewicz. Trener: Michał Winiarski.

PGE GiEK Skra Bełchatów: Łomacz, Kujundzić, Perić, Wiśniewski, Szalacha, Amin, Marek (libero) oraz Nowak, Lemański, Stern, Dinculescu, Walczak. Trener: Gheorghe Crețu.

MVP: Mateusz Bieniek.

Wyniki par dziesiątej kolejki siatkarskiej PlusLigi:

Barkom Każany Lwów - Trefl Gdańsk 3:2

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 1:3

Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0

BOGDANKA LUK Lublin - Nowak-Mosty MKS Będzin 3:1

PGE Projekt Warszawa - Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 1:3

PSG Stal Nysa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3

Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Stilon Gorzów 2:3

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:1

Aktualna tabela siatkarskiej PlusLigi:

1. Jastrzębski Węgiel 10 - 28 - 29:10

2. BOGDANKA LUK Lublin 10 - 25 - 28:11

3. PGE Projekt Warszawa 10 - 23 - 26:11

4. Aluron CMC Warta Zawiercie 10 - 22 - 25:13

5. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 10 - 20 - 22:26

6. Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 10 - 18 - 22:18

7. Cuprum Stilon Gorzów 10 - 16 - 20:21

8. Asseco Resovia Rzeszów 10 - 15 - 21:22

9. PGE GiEK Skra Bełchatów 9 - 14 - 17:17

10. Ślepsk Malow Suwałki 9 - 11 - 17:20

11. Trefl Gdańsk 10 - 11 - 19:26

12. PSG Stal Nysa 9 - 8 - 14:22

13. Nowak-Mosty MKS Będzin 9 - 7 - 11:21

14. Indykpol AZS Olsztyn 9 - 6 - 10:22

15. Barkom Każany Lwów 9 - 5 - 12:23

16. GKS Katowice 10 - 3 - 8:28

Zestawy par jedenastej kolejki siatkarskiej PlusLigi:

Nowak-Mosty MKS Będzin - PSG Stal Nysa

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa - BOGDANKA LUK Lublin

Indykpol AZS Olsztyn - PGE Projekt Warszawa

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel

Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie (9 listopada, godzina 17:30)

PGE GiEK Skra Bełchatów - Barkom Każany Lwów

Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów

Cuprum Stilon Gorzów - GKS Katowice (tu), foto: aluroncmc.pl


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama