Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 03:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNY TYDZIEŃ (25.10-31.10.2024)

W pobliskich dniach pogodę w Polsce wciąż będzie kształtować wyż z centrum nad wschodnią Europą. Zapewni on nam suchą, słoneczną aurę. Padać nie powinno prawie przez cały tydzień, z wyjątkiem sobotniej nocy i końca października, kiedy na północnej części kraju będzie możliwy słaby deszcz bądź mżawka. Termometry wskażą w weekend do 20 stopni, po niedzieli 13-16 stopni. Nocami, zwłaszcza na wschodzie i na obszarach podgórskich, spadek temperatury do około 0°C i przygruntowe przymrozki.
Podziel się
Oceń

W piątek słonecznie tylko rano będą się jeszcze utrzymywać mgły, zwłaszcza na południu i wschodzie, ograniczające widzialność do 100 metrów. Nad ranem we wschodniej Polsce lokalne przygruntowe przymrozki. Temperatura maksymalna od około 10°C na wschodzie do 18°C na zachodzie kraju. Wiatr na wschodzie i południu słaby, na zachodzie przeważnie umiarkowany i okresami porywisty, w rejonach podgórskich Sudetów dość silny i w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach porywy do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Warmii i Kujawach możliwy słaby deszcz lub mżawka. W wielu miejscach mgły ograniczające widzialność poniżej 200 metrów. Temperatura minimalna od 2°C na wschodzie i tam miejscami przy gruncie spadki temperatury do –1°C, około 6°C w centrum, do 9°C miejscami na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat temperatura minimalna miejscami około 0°C. Wiatr słaby, nad morzem też umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W sobotę nadal w wielu miejscach słonecznie, tylko w centrum i na południu zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano jeszcze sporo mgieł. Temperatura maksymalna od 12°C na wschodzie do 19°C na zachodzie. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni i południowy.
W niedzielę i poniedziałek bez większych zmian w pogodzie. Nadal słoneczna i bezdeszczowa aura, tylko na zachodzie i nad morzem okresami zachmurzenie umiarkowane lub duże. Temperatura w niedzielę od 13-15°C na wschodzie do 20°C na południu, w poniedziałek maksymalnie 17°C. Noce już bez przymrozków, od 7°C do nawet 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach w porywach do 60-70 km/h, południowy, a w poniedziałek skręcający na zachodni i północno-zachodni.
We wtorek nadal stabilna pogoda z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura w dzień od 11°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.
W środę zachmurzenie na południu małe i umiarkowane, na północy przeważnie duże, ale bez opadów. Temperatura maksymalna od 11°C do 17°C, nad ranem chłodniej od 3°C do 10°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków południowych. 

W czwartek północna Polska zacznie się dostawać pod wpływ wilgotnej masy powietrza i tam może
przelotnie popadać. Poza tym zachmurzenie umiarkowane. Temperatura w dzień od 12°C do 16°C, nad ranem od 4°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, przeważnie północno- zachodni.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama