Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 18 marca 2026 00:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

STANĄ PRZED SĄDEM OSKARŻENI O ZNĘCANIE SIĘ NAD PSAMI

Ojciec i córka odpowiedzą przed sądem oskarżeni o znęcanie się nad psami. Córka miała hodowlę chartów afgańskich.
STANĄ PRZED SĄDEM OSKARŻENI O ZNĘCANIE SIĘ NAD PSAMI
Prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie

Autor: arc

Podziel się
Oceń

Pod koniec czerwca 2023 roku przedstawiciele fundacji, która zajmuje się ochroną zwierząt, przeprowadzili interwencję w hodowli chartów afgańskich w Częstochowie, należącej do Edyty K. Z powodu podejrzenia niewłaściwej opieki nad psami właścicielce hodowli odebrano 8 chartów afgańskich, nad którymi opiekę przejęła fundacja, informuje prokueator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. 

 

Biegły z zakresu weterynarii  stwierdził, że należące do Edyty K. charty afgańskie były  w stanie rażącego zaniedbania- miały skołtunioną sierść, przerośnięte pazury i pasożyty na skórze.  Według biegłego psy były pozbawione odpowiedniego pokarmu, co doprowadziło do ich znacznego wychudzenia oraz patologicznych zmian w szkielecie. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zaniechanie człowieka prowadzące do patologicznych zmian w organizmie zwierząt uznawane jest za stosowanie okrutnych metod w chowie lub hodowli.   
Jednocześnie biegły weterynarz stwierdził, że pies rasy shitz-tzu, należący do ojca właścicielki hodowli Marka K., był utrzymywany w stanie rażącego zaniedbania, które doprowadziło go do znacznego wychudzenia.  


 Edycie K. przedstawiono zarzut przestępstwa znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 8 psami rasy chart afgański, określonego w ustawie o ochronie zwierząt, a Markowi K. zarzut przestępstwa znęcania się nad psem rasy shitz-tzu. Przesłuchani w charakterze podejrzanych Edyta K. i Marek K. nie przyznali się do zarzucanych im przestępstw.  

Edyta K. (34 l.) była w przeszłości karana za przestępstwo oszustwa. Marek K. (58 l.) nie był karany sądownie.


Przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem przestępstwo takie jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowa-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia w tej sprawie.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: Eon MózgTreść komentarza: Tymczasem moja matka, która jest ŚJ jako jedna z niewielu w rodzinie, przez wiele lat organizowała duże spotkania rodzinne. Pozostali albo nic, albo w bardzo wąskim gronie. Wiele obiegowych opinii o ŚJ w praktyce się nie potwierdza. A przyczyny rozluźniania więzi w rodzinie są bardzo różne, często to szalone tempo życia, a ktoś błędnie może wiązać to z czymś innym.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 21:52Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Popieramy bojkot Polmleku! Też tak robimy. Im więcej świadomych konsumentów, tym mniej byłoby takich spraw. Warto w sklepie patrzeć nie tylko na nazwę handlową produktu, ale również kto to wyprodukował. Tak jest np. z masłem produkowanym przez Polmlek, ale pod nazwą własną dyskontu.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 15:09Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: zaqTreść komentarza: świetna reklama ;) nie kupię nic produkowanego przez "polmlek"Data dodania komentarza: 18.02.2026, 13:37Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: matiTreść komentarza: produkujemy dużo urządzeń z wykorzystaniem różnorodnych metali, jednocześnie jest dużo zużytych cześci, odpadów więc taki zakład pozwalający odzyskać i wprowadzić do obiegu jest "przyszłościowy", zamiast polegać tylko na kopaniu w ziemi i przeróbce niskoskoncentrowanych rud, co powoduje dużo większe zanieczyszczenia. Po obecnych cenach tylko za tę platynę było do odzyskania ze 40mln dolarów. Jaki był koszt całej przeróbki, to pewnie się nie dowiemy, ale i tak jest "nieźle". ;)Data dodania komentarza: 13.02.2026, 10:44Źródło komentarza: Miejskie górnictwo z Zawiercia na „przodku” Europy. Zakład Elemental „wyprodukował” 650 kg platyny
Reklama
Reklama
Reklama