piątek, 17 maja 2024 10:42

MECZ NA SZCZYCIE DLA ZAWIERCIA

W sobotę 30 marca w hicie kolejki siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali wyjazdowy spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Mecz dwudziestej ósmej kolejki PlusLigi zakończył się zwycięstwem Aluronu 3:1.

PlusLigi zakończył się zwycięstwem Aluronu 3:1.

Rewelacyjnie mecz rozpoczęli siatkarze Aluronu. Karol Butryn posłał cztery asy w jednym ustawieniu i Jastrzębski Węgiel przegrywał 1:9. Jurajskim Rycerzom wychodziło w tym secie wszystko. Z biegiem seta przewaga gości rosła, a po ataku Miguela Tavaresa wynosiła 4:14. Pierwszy set ostatecznie zakończył się nokautem gospodarzy, którzy przegrali 10:25.

Drugi set również był pod kontrolą zawiercian, którzy w początkowej fazie prowadzili 6:9. Jastrzębianie prezentowali się znacznie lepiej niż w poprzedniej partii, ale skuteczniejsi w ataku zawiercianie nadal mieli inicjatywę. Po asie Miłosza Zniszczoła Jurajscy Rycerze prowadzili 16:12. Goście kontrolowali przebieg seta. Partia ta zakończyła się serwisem w siatkę w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla.

Od początku kolejnego seta to gospodarze lepiej grali. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wypracowali sobie kilka punktów zaliczki i w początkowej fazie seta prowadzili 9:6. A po asie Tomasza Fornala ich przewaga wzrosła na 13:7. Ich przewaga utrzymywała się do stanu 21:16. Ale w końcówce Jurajscy Ryczerze ruszyli do odrabiania strat i po błędach rywali zmniejszyli różnicę do wyniku 22:20. Jednak pierwszą piłkę setową mieli gospodarze przy wyniku 24:21. Aluron obronił się w dwóch akcjach, ale po ataku Fornala set zakończył się wynikiem 25:23.

Czwarty set ponownie lepiej rozpoczęli zawiercianie prowadząc 6:3. Gospodarze jednak szybko odrobili straty i po asie Fornala prowadzili 10:9. W kolejnych akcjach gra się wyrównała, a w środkowej części seta znów do głosu doszli zawiercianie. Dwie kontry Bartosza Kwolka oraz punktowy blok, pozwoliły im odskoczyć na wynik 13:17. Gospodarze znów odrobili straty, a po zagrywce Fornala zrobiło się 19:19. Jurajscy Rycerze w odpowiedzi zdobyli serię pięciu punków z rzędu, co dało im piłki meczowe. W dwóch pierwszych jastrzębianie się obronili, ale po ataku Trevora Clevenota musieli skapitulować.

We wtorek 2 kwietnia siatkarze siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie we własnej hali podejmowali drużynę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wynik i opis tego spotkania podamy w kolejnym wydaniu. A w sobotę 6 kwietnia w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Aluron CMC Warta Zawiercie na wyjeździe zagra ze Stalą Nysa. Początk meczu zaplanowany jest na godzinę 20:30.

***

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (10:25, 21:25, 25:23, 21:25)

Składy:

Jastrzębski Węgiel: Adrian Markiewicz, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M'Baye, Jean Patry, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jarosław Macionczyk, Marko Sedlacek, Ryan Sclater. Trener: Marcelo Mendez.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares – Luke Perry (libero) oraz Thibault Rossard, Daniel Gąsior. Trener: Michał Winiarski.

16. Enea Czarni Radom 28 - 18 - 25:71

Zestawy par dwudziestej dziewiątej kolejki PlusLigi (wyniki w kolejnym wydaniu):