sobota, 4 maja 2024 16:23

SPOTKANIE ZA SZEŚĆ PUNKÓW DLA BRUDZOWIC

W sobotę 23 marca ruszyła runda wiosenna w sosnowieckiej A-klasie. W tej klasie rozgrywkowej powiat zawierciański reprezentuje jedna drużyna, którą jest LKS Źródło Kromołów. W sobotę 23 marca piłkarze Źródła Kromołów rozegrali pierwszy mecz rundy wiosennej w sosnowieckiej A-klasie. Ich rywalem w wyjazdowym spotkaniu była drużyna KS-u Niwy Brudzowice, którą Źródło przegrało 4:3.

W sobotę 23 marca ruszyła runda wiosenna w sosnowieckiej A-klasie. W tej klasie rozgrywkowej powiat zawierciański reprezentuje jedna drużyna, którą jest LKS Źródło Kromołów. W sobotę 23 marca piłkarze Źródła Kromołów rozegrali pierwszy mecz rundy wiosennej w sosnowieckiej A-klasie. Ich rywalem w wyjazdowym spotkaniu była drużyna KS-u Niwy Brudzowice, którą Źródło przegrało 4:3. Do przerwy był remis 2:2 po bramkach Filipa Bogackiego w 9 minucie i Damiana Czury w 39 minucie dla Brudzowic, oraz dwóch trafieniach Michała Gajewicza dla Źródła Kromołów w 16 i 20 minucie. W 67 minucie Źródło wyszło na prowadzenie po golu Krystian Kowalika. Korzystny wynik dla gości utrzymywał się do 87 minuty, wtedy to do remisu doprowadził Oliwier Maślanka, a w doliczonym czasie gry Dawid Ślusarczyk zapewnił zwycięstwo Niwy Brudzowice 4:3.

W sobotę 30 marca o godzinie 10:15 swój mecz ligowy w sosnowieckiej A-klasie rozegrają piłkarze Źródła Kromołów. W wyjazdowym spotkaniu powalczą o pierwsze punkty tej wiosny z UKS-em Zagłębiakiem Tucznawa.

***

KS Niwy Brudzowice - LKS Źródło Kromołów 4:3 (2:2)

Bramki: Filip Bogacki (9'), Damian Czura (39'), Oliwier Maślanka (87'), Dawid Ślusarczyk (90'+2) - Michał Gajewicz (16', 20'), Krystian Kowalik (67').

Żółte kartki: Oliwier Maślanka - Radosław Paliga, Kamil Makuch.

Składy:

KS Niwy Brudzowice: Jacek Popiołek - Patryk Rusek, Bartłomiej Rybak, Kamil Szydłowski (66' Dawid Ślusarczyk), Wojciech Góra, Rafał Grunt, Mikołaj Hamerlik, Roman Janicki, Paweł Lorencki (66' Oliwier Maślanka), Filip Bogacki (66' Jakub Lenard), Damian Czura. Trener: Rafał Sadowski.

LKS Źródło Kromołów: Michał Mikoda - Wiktor Owcarz, Radosław Paliga, Kamil Przybylski (60' Bartłomiej Rozlał), Patryk Rauk, Marek Surowiec, Łukasz Zamora (55' Damian Gacek), Michał Gajewicz (65' Krzysztof Kuśmierski), Igor Kolanko, Krystian Kowalik, Kamil Makuch. Trener: Damian Kot.