Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 22:38

TRZY PUNKTY DLA ALURONU PO ZACIĘTYM BOJU ZE SKRĄ

W niedzielę 24 marca siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali zawodników PGE GiEK Skry Bełchatów. Było to spotkanie 27. kolejki siatkarskiej PlusLigi, które Aluron CMC wygrał 3:1.
Podziel się
Oceń

Początek spotkania należał do zawiercian, którzy prowadzili już 5:2, ale gra szybko się wyrównała i goście doprowadzili do remisu 6:6. W środkowej części seta do głosu doszli siatkarze Skry. Goście skutecznie grali w ataku co dało im prowadzenie 15:19. W końcówce seta wygrali kluczowe akcje, a ostatni punkt zdobył skutecznym atakiem Adrian Aciobanitei ustalając wynik seta na 22:25.

Na początku drugiej partii ponownie początek należał do Jurajskich Rycerzy, którzy prowadzili 8:6. W kolejnych akcjach to goście punktowali zdobywając cztery punkty z rzędu. Wychodząc na prowadzenie 8:10. W środkowej części seta gra się wyrównała, a wynik krążył wokół remisu. Końcówka seta należała do Aluronu, który wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Jednak goście doprowadzili do gry na przewagi po asie Dawida Konarskiego. Wojnę nerwów wygrali gospodarze, a seta zamknął skutecznym atakiem Karol Butryn wynikiem 32:30.

Kolejny set to wyrównana gra z obu stron. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale w środkowej części przewagę uzyskali podopieczni Michała Winiarskiego prowadząc 16:13. Gościom udało się jeszcze odrobić straty doprowadzając do remisu 20:20. W ostatnich akcjach punktowy atak Bartosza Kwolka oraz dwa bloki Miłosza Zniszczoła dały piłkę setową zawiercianom. Seta zamknął Kwolek skutecznym atakiem.

Czwarty set rozpoczął się od minimalnej przewagi Jurajskich Rycerzy, która w późniejszej części seta powiększyli dzięki dobrym zagrywką Karola Butryna. Później kolejne punkty dołożył Trevor Clevenot i Michał Kozłowski co dało prowadzenie gospodarzom 18:11. W końcówce gra punkt za punkt wystarczyła Aluronowi do zachowania bezpiecznej przewagi. Przy stanie 23:16 debiut w PlusLidze zaliczył Oliwier Winiarski, który wszedł na jedną akcję. Butryn wywalczył piłkę meczową, a Kwolek zakończył to spotkanie atakiem po bloku przy wyniku 25:18.

W sobotę 30 marca w hicie kolejki siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrają wyjazdowy spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 14:45.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 32:30, 25:23, 25:18)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miłosz Zniszczoł, Michał Kozłowski, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Szalacha, Oliwier Winiarski. Trener: Michał Winiarski.

PGE GiEK Skra Bełchatów: Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz – Benjamin Diez (libero) oraz Przemysław Kupka, Iliya Petkov, Pierre Derouillon. Trener: Andrea Gardini.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Suwałki

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie (30 marca, godzina 14:45) (tu), foto: aluroncmc.pl