czwartek, 2 maja 2024 13:11

BEZ PUNKÓW PO WYRÓWNANYM MECZU W WARSZAWIE

W środę 6 marca siatkarze Aluronu CMC zmierzyli się na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Było to spotkanie dwudziestej czwartej kolejki siatkarskiej PlusLigi, które zakończyło się wygrana Zawiercia 3:2. A w niedzielę 10 marca również w wyjazdowym spotkaniu przegrali z Projektem Warszawa mecz dwudziestej piątej kolejki wynikiem 3:1.

W środę 6 marca siatkarze Aluronu CMC zmierzyli się na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Było to spotkanie dwudziestej czwartej kolejki siatkarskiej PlusLigi, które zakończyło się wygrana Zawiercia 3:2.

Początek spotkania lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy po skutecznym ataku Mikołaja Sawickiego prowadzili 3:1. Prowadzenie to stracili po tym jak w jednym ustawieniu stracili sześć punktów z rzędu. Duża w tym zasługa Mateusza Bieńka, który posłał dwa asy serwisowe. Jurajscy Rycerze dobrze grali blokiem i po jednym z nich przewaga wzrosła do siedmiu punktów. Gospodarze psuli sporo zagrywek i nie mieli szans na nawiązanie walki z Zawierciem w secie, który zakończył Zniszczoł wynikiem 25:11.

Druga partia to już bardziej wyrównana gra. Gdańszczanie ponownie na początku prowadzili 3:1, ale po skutecznym ataku z krótkiej Mateusza Bieńka było 6:6. Przez dłuższy czas trwała wyrównana walka punkt za punkt i dopiero trzy ataki z rzędu Karola Butryna to przerwało. W końcu drugi set również rozstrzygnął się na korzyść Aluronu, który wygrał do 22.

Trzeci set to przewaga gości, którzy prowadzili już 1:6. Do wyrównania doprowadzili do skutecznych atakach Jan Franchi Martinez i Jordan Zaleszczyk. W środkowym fragmencie seta Aluronu CMC powrócił do trzypunktowej przewagi, ale nie utrzymali jej do końca. W końcówce powalczył Trefl, który najpierw z pomocą Piotra Orczyka wybił po bloku Mateusza Bieńka, a następnie wymuszając prosty błąd na Butrynie. Dwa ostatnie punkty zapisali na swoim koncie gospodarze, doprowadzając do wyniku 1:2.

Na początku czwartego seta Jurajscy Rycerze wyszli na dwupunktowe prowadzenie po tym jak Bartosz Kwolek ustawił skuteczny blok. Gospodarze do remisu doprowadzili przy stanie 9:9 po tym jak Kwolek nie poradził sobie z rękami blokujących. Sytuacja na boisku zaczęła się odwracać i to Trefl powoli budowali sobie przewagę oraz przejmowali inicjatywę. Ostatni punkt w tym secie zdobył dla gospodarzy Kewin Sasak blokując Patryka Łabę doprowadzając do tie-breaka.

W nim na początku dominowali gospodarze. Po asach serwisowych Karola Urbanowicza, a potem Kewina Sasaka prowadzili 4:1.

Po dobrych zagrywkach Karola Butryna oraz Miłosza Zniszczoła zawiercianie wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Siatkarze Aluronu CMC Warty powrócili do dobrej gry z początku meczu. Po asie serwisowym Bartosza Kwolka było 13:9. Ostatnią piłkę atakiem zakończył Miłosz Zniszczoł zapewniając zwycięstwo w tie-breaku.

A w niedzielę 10 marca również w wyjazdowym spotkaniu przegrali z Projektem Warszawa mecz dwudziestej piątej kolejki wynikiem 3:1.

Od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli mecz z Projektem Jurajscy Rycerze. Po ataku Kwolka lewego skrzydła było 4:8 dla Aluronu. Jednak rywale zaczęli dobrze zagrywać oraz blokować. Po zablokowaniu Trevora Clevenot warszawianie doprowadzili do wyrównania, a chwilę później już mieli dwa punkty przewagi. W kolejnych akcjach gra wyrównała się i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć choćby na dwa punkty. O wygranej w secie decydowała gra na przewagi. Ostatecznie po bloku Jana Firleja oraz nieudanym zagraniu Kwolka seta wygrali gospodarze 32:30.

Drugi set równie padł łupek Projektu, który od początku prowadził w tej partii. Dobrze spisywali się w bloku i po dwóch ,,czapach” w wykonaniu Andrzeja Wrony było 7:2. Aluron starał się odrabiać straty i po ataku Bieńka zbliżyli się na punkt. Gospodarze popełniali sporo błędów w polu serwisowym co ułatwiało Jurajskim Rycerzom utrzymywanie kontaktu. A po dwóch zdobytych punktach przez Butryna zrobiło się po 16. W końcówce seta siatkarze Aluronu popełniali sporo błędów, nie kończyli swoich ataków co było główną przyczyną przegranej w secie.

Trzecia partia zakończył się wygrana Zawiercia po grze na przewagi. Co przedłużyło ich szanse na końcowa wygraną. Na początku seta Aluron prowadził 3:1. Jednak szybko stracili prowadzenie i dodatkowo musieli zacząć gonić wynik. Do remisu Jurajscy Rycerze doprowadzili dopiero przy wyniku 18:18 po tym jak Kevin Tillie pomylił się w ataku. Wszystko miało rozstrzygnąć się w samej końcówce. Cały czas punkt przewagi mieli gospodarze. Ostatecznie seta na korzyść Zawiercia rozstrzygnął Patryk Łaba.

Czwarty set lepiej rozpoczęli goście, którzy po skończonym ataku oraz asie serwisowym Karola Butryna prowadzili 7:3. Zawiercianie dobrze prezentowali się w pierwszej akcji i kończyli ją zazwyczaj w pierwszym uderzeniu. W środkowej fazie seta gra wyrównała się, a Jurajscy Rycerze mieli niewielką przewagę. Po zagraniu w siatkę przez Butryna to gospodarze wyszli na prowadzenie. W kolejnej akcji atakujący Aluronu został zatrzymany i warszawianie mieli dwa meczbole. Mecz zakończył Bołądź wynikiem 25:23.

Aluron CMC Warta Zawiercie w najbliższej kolejce podejmie na własnym boisku drużynę Ślepsk Suwałki. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę 17 marca na godzinę 20:30.

***

Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (11:25, 22:25, 25:23, 25:22, 11:15)

Składy:

Trefl Gdańsk: Martinez, Niemiec, Kampa, Urbanowicz, Sawicki, Sasak, Köykkä (libero) oraz Czerwiński, Orczyk, Zaleszczyk i Gałązka. Trener: Igor Juricić.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek, Zniszczoł, Rossard, Tavares, Bieniek, Butryn, Perry (libero) oraz Gąsior, Kozłowski i Łaba. Trener: Michał Winiarski.

MVP: Luke Perry.

***

Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (32:30, 25:21, 24:26, 25:23)

Składy:

Projekt Warszawa: Firlej, Tillie, Wrona, Bołądź, Semeniuk, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Averill i Borkowski. Trener: Piotr Graban.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek, Zniszczoł, Clevenot, Kozłowski, Bieniek, Butryn, Perry (libero) oraz Gąsior, Rossard, Szalacha i Łaba. Trener: Michał Winiarski.

Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa

Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki (17 marca, godzina 20:30) (tu), foto: aluroncmc.pl