poniedziałek, 20 maja 2024 06:58

NAJSŁABSZA DRUŻYNA W LIDZE POKONANA

W dwunastej kolejce I ligi piłkarzy ręcznych gr. D szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie podejmowali we własnej hali drużynę SPR Wisły Sandomierz. Spotkanie odbyło się w niedzielę 18 lutego i zakończyło się zwycięstwem zawiercian 32:29.

Początek spotkania był dość wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się wypracować kilku bramkowej przewagi. Dopiero w 15 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 11:7 po bramce Mikołaja Burlyty. Jednak ta przewaga nie nie utrzymała się długo, w 24 minucie do remisu 13:13 doprowadził dla Sandomierza Michał Szklarski. Na dwie minuty przed przerwą Wisła wysunęła się na prowadzenie 15:16. Ale w ostatniej minucie bramka Cegłowskiego i Bednarza dała prowadzenie Viretowi 19:18.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień Radwańskiego dla Wisły, która wyszła na prowadzenie 20:19. W kolejnych minutach to gospodarze przejęli inicjatywę wychodząc na prowadzenie 26:21 w 40 minucie. Wypracowaną przewagę w pierwszych dziesięciu minutach drugiej płowy utrzymali już do końca spotkania. A ostatniego gola dla Zawiercia zdobył w ostatniej minucie z rzutu karnego Mikołaj Burlyta ustalając wynik końcowy na 32:29.

W sobotę 24 lutego o godzinie 12:00 w kolejnym spotkaniu ligowym Viret CMC Zawiercie zagra na wyjeździe z SPR Górnikiem Zabrze.