Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 12:13

O AWANSIE ZADECYDOWAŁ ZŁOTY SET

W czwarte 8 lutego siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie pokonali Asseco Resovią 3:0 w rozegranym w Sosnowcu rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV. W pierwszym spotkaniu było 3:0 dla rzeszowian i o awansie decydował złoty set, w którym górą była Asseco Resovia. Zwycięzca polskiego starcia zagra w półfinale z drużyną Fenerbahce Stambuł.
Podziel się
Oceń

Początek spotkania do wyrównana gra z obu stron o czym świadczył wynik 8:8. W kolejnych akcjach w dużej mierze w zdobywaniu punktów decydowała zagrywka. Najpierw punk z zagrywki zdobył Karol Butryn, a dwa kolejne punkty z zagrywki zdobył Torey DeFalco. Zawiercianie znów uzyskali przewagę 13:12 po asie Miłosza Zniszczoła, a po zagrywce Mateusz Bieńka zrobiło się 18:15. Przy stanie 20:16 dwoma asami serwisowymi popisał się Butryn. Końcówka seta przebiegła pod kontrolą Jurajskich Rycerzy, którzy wygrali 25:19.

Na początku drugiej partii Aluron prowadził 4:1. Do połowy seta rzeszowianie dotrzymywali kroku zawiercianom, ale dzięki skutecznym atakom gospodarzy zrobiło się 17:11. Od tego momentu set przebiegał pod kontrolą Aluronu. Bartosz Kwolek wywalczył piłkę setową przy wyniku 24:16. Goście bronili się zdobywając dwa asy po zagrywce Yacine Louati, ale w kolejnej akcji rzeszowianie dotknęli siatki kończąc tę partię 25:19.

W trzecim secie zawiercianie nadal nie wstrzymywali ręki na zagrywce. Zaczął Bieniek na 3:1, a później asa posłał Kwolek na 9:6. Kolejny as przy wyniku 13:8 posłał Butryn, a po chwili Miguel Tavares. W końcówce seta przewaga Aluronu wynosiła już 8 punktów i wszystko wskazywało, że o awansie do półfinału pucharu CEV zadecyduje złoty set. Zawiercianie spokojnie utrzymali przewagę wypracowaną podczas przebiegu całego seta, a mecz zakończył Butryn mocnym uderzeniem wynikiem 25:19.

Złoty set, który miał wyłonić półfinalistę Pucharu CEV lepiej rozpoczęli rzeszowianie. Dwa zablokowane ataki Aluronu i as serwisowy Karola Kłos dały gościom prowadzenie 4:1. Przewaga gości stopniała po dwóch asach serwisowych Butryna. Przy zmianie stron minimalną przewagę po ataku DeFalco miała Asseco Resovia prowadząc 8:7. W kolejnych akcjach gra była wyrównana, a po asie Kwolka zawiercianie doprowadzili do remisu 10:10. Końcówka należała jednak do Asseco Resovii, głównie dzięki błędom Aluronu. W trzech ostatnich akcjach gospodarze popełnili trzy błędy i to Asseco Resovia cieszyła się z awansu do półfinału wygrywając złotego seta 15:11.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:19, 25:19); złoty set – 11:15

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek – Luke Perry (libero). Trener: Michał Winiarski.

Asseco Resovia Rzeszów: Stephen Boyer, Torey DeFalco, Bartłomiej Mordyl, Łukasz Kozub, Yacine Louati, Karol Kłos – Michał Potera (libero) oraz Adrian Staszewski, Jakub Bucki, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Miłosz Wróbel, Jakub Lewandowski. Trener: Giampaolo Medei.