Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 06:32

KOLEJNE PUNKTY ZAPISANE DLA ALURONU

W sobotę 17 lutego siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali Cuprum Lubin. Było to spotkanie dwudziestej drugiej kolejki PlusLigi, które zakończyło się zwycięstwem zawiercian 3:1.
Podziel się
Oceń

Świetnie rozpoczął się mecz dla Aluronu, który prowadził już 4:0. A po chwili było już 7:1.po ataku Miguela Tavaresa. Pierwszy set miał jednostronny przebieg, a Jurajscy Rycerze seriami zdobywali punkty. Dopiero przy zagrywce Pawła Pietraszki gospodarzom zdarzył się przestój i ich prowadzenie zmalało do wyniku 17:11. W końcówce punkt z zagrywki dla Aluronu zdobył Miguel Tavares, a w odpowiedzi trzema asami serwisowymi popisał się Danilo Gelinski. Set asem zakończył na korzyść Zawiercia Karol Butryn.

Początek drugiego seta lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili już 5:1. Jednak po chwili, gdy na zagrywce był Bartosz Kwolek zrobiło się 5:5. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero po dwóch atakach Wojciecha Ferensa goście wyszli na prowadzenie 9:11. Jurajscy Rycerze przez dłuższy czas odrabiali straty. Do remisu doprowadzili dopiero po ataku z drugiej piłki w wykonaniu Miguela Tavaresa przy stanie 20:20. Kolejne trzy punkty Aluron zdobył po dwóch asach serwisowych Karola Butryna i bloku. A seta atakiem z lewego skrzydła zakończył Rossard.

Trzeci set od początku należał do goście. Po asie serwisowym Alexandra Bergera było 2:0, a po ataku Bergera prowadzili 9:5. Gospodarze gonili wynik, a po asie serwisowym Bartosza Kwolka przegrywali zaledwie 18:19. Na więcej zawiercian nie było stać. W polu zagrywki szalał Jake Hanes, a goście prowadzili już 23:18. Set zakończył as serwisowy Wojciecha Ferensa.

W czwarty set lepiej weszli goście, którzy byli na wali zwycięstwa w poprzedniej partii. Po bloku na Miłoszu Zniszczołowi prowadzili 5:2. Do remisu 5:5 doprowadził po chwili Bartosz Kwolek. Asy serwisowe Rossarda i Schamlewskiego dały prowadzenie Jurajskim Rycerzom 13:9. W kolejnych akcjach przy serii zagrywek Bartosza Kwolka powiększyli przewagę na 18:12. Dzięki dobrze funkcjonującym bloku goście odrobili część strat. Jednak przewaga Aluronu była bezpieczna. Mecz zakończył błędem Hanes w polu zagrywki.

W sobotę 24 lutego o godzinie 20:30 siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zagrają na wyjeździe z LUK Lublin.